Aktualitet

Në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid-19! Mjeku Alimehmeti: Nuk do zhduken rastet me Covid, por do ketë ulje

Alimehmeti deklaroi në “Wake Up” se tani në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid-19.
Featured image of article: Në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid-19! Mjeku Alimehmeti: Nuk do zhduken rastet me Covid, por do ketë ulje Ilir Alimehmeti

Epidemiologu Klinik, Ilir Alimehmeti deklaroi në “Wake Up” se tani në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid-19.

“Nuk do zhduken rastet me Covid, por do ketë ulje. Në 10 ditët e kaluar testimet kanë qenë poshtë 20%.

Testimet ishin 29% më 1 shkurt, ndërsa tani jemi në shifrat 14%. Po ta shohim shifrën e djeshme janë 394 qytetarë të shtruar, pra që janë zyrtare. Kemi ulje dhe të shtrimeve në spital”, theksoi Alimehmeti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marre nga Top Channel

(a.b)/dosja.al

Shto Koment