Politike

“Në PD duhet një lider i pakorruptuar”/ Topalli sulmon Bashën: Nëse nuk ikën nga drejtimi i partisë, Rama do të marrë mandatin e tretë

Topalli u shpreh se Lulzim Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD-së, pasi në të kundert Edi Rama do të marrë sërish pushtetin. Ajo e quajti Bashën një lider të korruptuar që shton pasurinë e saj.
Featured image of article: “Në PD duhet një lider i pakorruptuar”/ Topalli sulmon Bashën: Nëse nuk ikën nga drejtimi i partisë, Rama do të marrë mandatin e tretë Jozefina Topalli dhe Lulzim Basha

TIRANË-Ish-deputetja e Partisë Demraktike, Jozefina Topalli në një intervistë për Report Tv ka sulmuar kryedemokratin Lulzim Basha. Topalli ka deklaruar se nëse Lulzim Basha nuk ikën nga drejtimi i partisë, Edi Rama do të marrë mandatin e tretë.

Ajo theksoi më tej se pasuria e Lulzim Bashës është shumë e paqartë dhe se 1 vit para zgjedhjeve Basha shtoi vilat e tij.

“ Pasuria e Bashës është shumë e paqartë, ai një vit para zgjedhjeve shton vilat. Basha duhet të bëjë transparencë për pasurinë e tij. Në PD duhet të lider i pakorruptuar dhe që sjell besim.  Nëse Basha nuk ikën nga drejtimi i PD-së, Rama merr mandatin e tretë. Unë nuk luftoj për karrigen e deputetit”, u shpreh Jozefina Topalli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa përsa i përket koalicionit me LSI-në, Topalli tha se pa pushtet moral nuk vinë votat.

J.V/Dosja.al 

4 Komente në ““Në PD duhet një lider i pakorruptuar”/ Topalli sulmon Bashën: Nëse nuk ikën nga drejtimi i partisë, Rama do të marrë mandatin e tretë

  1. si nuk te vjen turp moj k/parlamentare.po cfare do te behesh ti direkt kryetare ? Psaka pasur te drejte Luli qe ju anashkaloi.te paska blere Rsma dhe ty moj bukuroshe

  2. Po ku ka kohe moj debile(?!) Nese opozita do nderronte lider do duhej te pakten 1 vit per te shoshitur cdo gje.
    Basha nuk e beri Edi Ramen monster por politika dhe drejtimi jo i mire i maxhorances PD-LSI (2005-2013) kur Jozefina drejtonte parlamentin. Shqiptaret njihen per karakterin hakmarres…

  3. a ka me te paskrpullt se ty e pecave shkodren dhe e shkatrove ,duke ven njerez te korruptum qe punonin vetem per ty dhe te ben milionere .Tani pasi u shite te rama kerkon drejtimin e pd qe te behesh kryeministre dhe nga milionere te kthehesh ne miliardere .Te ka dal boja

  4. Ke shumë te drejte e dashur Jozefinë ama për sa kohë të gjithe flisni me veten dhe nuk i dilni përballë me një tjeter forcë premtuese lulzimi do jete aty për te pritur disfaten e radhes

Shto Koment