Politike

Në luftë për jetën, Rama jep lajmin e mirë për Elonën: Po shkon në një spital të specializuar në Stamboll

Në një postim në Facebook, Rama shkruan se Elona po shkon në një spital publik të specializuar në Stamboll.
Featured image of article: Në luftë për jetën, Rama jep lajmin e mirë për Elonën: Po shkon në një spital të specializuar në Stamboll Elona, vazja që ka sëmundjen e rrallë dhe Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për Elonën, 15-vjeçaren që vuan nga një sëmundje e rëndë. Në një postim në Facebook, Rama shkruan se Elona po shkon në një spital publik të specializuar në Stamboll.

Më tej ai uron që ajo të kthehet shëndosh e mirë në Tiranë pas suksesit që do të ketë me operacionin në Turqi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kam një lajm të mirë për të gjithë miqtë e interesuar për Elonën, 15 vjeçaren e prekur nga një sëmundje shumë e rrallë dhe e rëndë😢 Vogëlushja po transferohet në këto momente në një spital të specializuar publik në Stamboll, nën kujdesin maksimal të autoriteteve dhe të një skuadre mjekësh specialistë, të ngritur enkas për të🙏 Uroj megjithë zemër që Elona të kthehet shëndosh e mirë në Tiranë️”, shkruan Rama.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment