Aktualitet

Në krye të detyrës! Zjarrfikësi i vjen në ndihmë makinës që po digjej në Rrugën e Kombit, momenti kur shmang pasojat e mëdha

VIDEO
Pamjet tregojnë momentin kur Gjoni merr ujin dhe shuan zjarrin tek makina, duke shmangur kështu një ngjarje që mund të sillte dëme shumë të mëdha.
Featured image of article: Në krye të detyrës! Zjarrfikësi i vjen në ndihmë makinës që po digjej në Rrugën e Kombit, momenti kur shmang pasojat e mëdha Zjarrfikësi Redi Gjoni
Përditësuar:

KUKËS– Zjarrfikësit nuk e ndalin punën edhe kur janë pushim. Redi Gjoni, një nga anëtarët e ekipit të zjarrfikëses së Tiranës, ka publikuar disa video, ku shihet se ka dhënë ndihmën e tij, në mënyrë që një makinë që po digjet të mos shpërthente.

Pamjet tregojnë momentin kur Gjoni merr ujin dhe shuan zjarrin tek makina, duke shmangur kështu një ngjarje që mund të sillte dëme shumë të mëdha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Sot ne rrugen e kombit ne Kukes, pashe nje makine qe po digjej, ndalova dhe dhashe ndihmen time si zjarrfikes. Ne ato momente arrita te gjeja ujë per te shuar zjarrin, te makina edhe menjehere hoqa baterine e makines qe mos te bente mase … Ne krye te detyres edhe ne dite pushimi,”- shkruan ai krah videove.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment