Bota

Në kohë koronavirusi, 24 orët e jetës në karantinë

Por fotografët, edhe në këto kushte vijojnë punën e tyre dhe po sjellin pamje të ndryshme.
Përditësuar:

Pandemia e Koronavirusit ka prekur gjithë botën duke bërë që miliona njerëz të mbyllen në shtëpitë e tyre dhe duke i shkëputur ata nga rutina e përditshme.

Por fotografët, edhe në këto kushte vijojnë punën e tyre dhe po sjellin pamje të ndryshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

BBC nëpërmjet disa fotove ka treguar se çfarë mund të bëhet në karantinë. Siç shihet dhe nga fotot, jeta është shumë e kufizuar, pasi daljet janë shkurtra dhe shumica janë vetëm xhirot në kopshtin e banesës. Edhe kafja pihet në ballkon.

Burimi: BBC

Etiketa:

Shto Koment