Aktualitet

Në kërkim për tentativë për vrasje dhe drogë, arrestohet 41-vjeçari në Skrapar

Arrestohet 41-vjeçari me iniciale F.I pasi ishte në kërkim për vrasje dhe drogë.
Featured image of article: Në kërkim për tentativë për vrasje dhe drogë, arrestohet 41-vjeçari në Skrapar Foto ilustruese

Tiranë-Në prangat e policisë ka rënë një 41-vjeçar me iniciale F.I pasi gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg”.

Ai akuzohet për veprat penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Njoftimi i policisë:

Skrapar

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim.

Kapet dhe ndalohet 41- vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga Strukturat e Komisariatit të Policisë Skrapar në bashkëpunim me shërbimet e Hetimit të Krimit në DVP Berat, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit F.I., 41 vjeç, banues në Nikollarë, Skrapar.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së parë Përmet me vendim Nr.43 datë 17.12.2015, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, i dyshuar për veprat penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Ky shtetas dyshohet se bashkë me dy vllezërit e tij po transportonin lëndë narkotike nga Skrapari në Përmet, ku në fshatin Verçisht janë përplasur me armë me 4 persona të tjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprime të mëtejshme.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment