Aktualitet

‘Ne jemi të vendosur të mos lejojmë ndërtimin e hidrocentraleve në lumin Vjosa’, presidenti Meta i përgjigjet thirrjes së aktorit Leonardo Di Caprio

 • Leonardo Di Caprio poston sërish video të Vjosës: Kërkoni nga Rama, Meta dhe Basha të bëjnë të njëjtën gjë
 • Duke ripublikuar videon e Di Caprios, Meta shprehet se ai gjithmonë do të jetë në mbrojtje të Vjosës.
  Featured image of article: ‘Ne jemi të vendosur të mos lejojmë ndërtimin e hidrocentraleve në lumin Vjosa’, presidenti Meta i përgjigjet thirrjes së aktorit Leonardo Di Caprio Leonardo Di Caprio

  TIRANË– Pas ripostimit të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha mbi postimin e aktorit Leonardo Di Caprio në mbrojtje të Vjosës, ka ardhur edhe reagimi i presidentit Ilir Meta.

  Duke ripublikuar videon e Di Caprios, Meta shprehet se ai gjithmonë do të jetë në mbrojtje të Vjosës.

  ‘Falenderime dhe mirënjohje për solidaritetin tënd frymëzues’- shkruan Meta.

  ‘Ne jemi të vendosur, deri në 25 Prill, të mos lejojmë me mjete demokratike ndonjë vendim arbitrar për ndërtimin e hidrocentraleve në lumin Vjosa.’– përfundoi ai.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Aktori i Hollywoodit, Leonardo Di Caprio në një postim në Insagram ka shpërndarë një video ku shihen aktivistë nga e gjithë europa që i kërkuan qeverisë shqiptare dhe Komisionit të Bashkimit Europian që të mbështesin iniciativën VjosaParkNow, e cila konsiston në ndërtimin e Parkut të Parë Kombëtar në Europë.

  (d.a/dosja.al)

  Shto Koment