Aktualitet

Në gjendje të rëndë për jetën, shqiptari përplaset me bizarkën në Itali, furgoni me të cilin po udhëtonte bëhet shoshë

Një shqiptar në Itali ndodhet në gjendje të rëndë për jetën, pasi furgoni me të cilin udhëtonte u përplas me një bizarkë.
Featured image of article: Në gjendje të rëndë për jetën, shqiptari përplaset me bizarkën në Itali, furgoni me të cilin po udhëtonte bëhet shoshë Bizarka dhe furgoni i shqiptarit

ITALI- Një shqiptar u përfshi në një aksident të rënda pasditen e sotme në Itali. Furgoni me të cilin ai po lëvizte u përplas me një bizarkë bë Legnago.

Si pasojë e përplasjes, 30-vjeçari shqiptar mori plagë të rënda dhe është në rrezik për jetën. Trupi i tij kishte ngecur brenda kabinës dhe u desh ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë jashtë, ndërsa më pas u transportua me urgjencë në spital me helikopter.

Sipas mediave italiane, shkak për aksidentin u bë një makinë tip “Renault”, e cila kaloi në korsi të kundërt, duke goditur bizarkën. Pas aksidentin, autostrada qëndroi e bllokuar për disa orë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrw nga Larena.it

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment