Aktualitet

Nderimet për Klodian Tanushin, në ceremoninë e homazheve edhe ministri Sandër Lleshaj (FOTO)

Lleshaj ka takuar familjarët e Tanushit, të cilëve iu ka shprehur ngushëllimet më të thella, si edhe ka vendosur kurorë me lule në arkivolin e Dëshmorit të Atdheut.
Featured image of article: Nderimet për Klodian Tanushin, në ceremoninë e homazheve edhe ministri Sandër Lleshaj (FOTO) Sandër Lleshaj, ministër i Brendshëm
Përditësuar:

TIRANE- Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka marrë pjesë në ceremoninë e homazheve që është zhvilluar për major Klodian Tanushin tek Muzeu Kombëtar.

Lleshaj ka takuar familjarët e Tanushit, të cilëve iu ka shprehur ngushëllimet më të thella, si edhe ka vendosur kurorë me lule në arkivolin e Dëshmorit të Atdheut.

Sot janë zhvilluar homazhet tek Muzeu Kombëtar në nder të ushtarakut Klodian Tanushi. Në ceremoni morën pjesë familjarë, miq dhe të afërm.Ka spikatur prania e rreshterit që shpëtoi në këtë shpërthim, Julian Kapaj. Emocionet ishin të mëdha, dhe për politikën, nga ku nuk munguan lotët e ministres Olta Xhaçka, Gjeneral Bardhyl Kollçakut, dhe kryeministrit Edi Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Major Klodian Tanushi u plagos më 6 maj në Letoni gjatë një stërvitjeje në Camp Adazi në Letoni. Nga shpërthimi i një bombe, humbi jetën nëntetarja Zarife Hasanaj, dhe përveç majorit Tanushi u plagos edhe nëntetari Julian Kapaj.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment