Rajoni

Në burg për çështjen “Reket”, Katica Janeva kërkon rrogë nga shteti

Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim, si e dyshuar për rastin “Reket” ka kërkuar rrogë nga shteti.
Featured image of article: Në burg për çështjen “Reket”, Katica Janeva kërkon rrogë nga shteti Katica Janeva

MAQEDONIA E VERIUT– Ish-prokurorja speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim, si e dyshuar për rastin “Reket” ka kërkuar rrogë nga shteti.

Kjo rrogë përkon me një pagesë një vjeçare, e cila u takon funksionarëve pas përfundimit të mandatit.

Lajmi i ditur nga kreyetari i Komisionit për Zgjedhje dhe emërime, Ilija Dimovski, i cili shtoi se kërkesën Janeva e ka dërguar kërkesën në kuvend përmes avokates së saj Irena Frçkovska.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Katica Janeva u arrestua për rastin “Reket”. Deri më tani ekzistojnë dyshime se prokurorja publike e ka keqpërdorur pozitën zyrtare dhe ka përfituar të mira materiale. (lexo këtu)

(a.m/dosja.al)

Shto Koment