Sport

“Në atë finale jam penduar për…” Sir Alex Ferguson rikthehet pas në kohë dhe kujton sfidën me Barcelonën: Nëse ky lojtar do t’a…

Sir Alex Ferguson është rikthyer pas në kohë duke folur për vështirësinë që pati për të markuar Leo Messin në finalen e Champions League të vitit 2011, kur “Djajtë e Kuq” u mundën me shifrat 3-1.
Featured image of article: “Në atë finale jam penduar për…” Sir Alex Ferguson rikthehet pas në kohë dhe kujton sfidën me Barcelonën: Nëse ky lojtar do t’a… Sir Alex Ferguson
Përditësuar:

ANGLI-Manchester United nuk është kurrë jashtë zërave të lajmeve botërore, dy nga personazhet që kanë bërë histori në klubin anglez si Sir Alex Ferguson dhe Cristiano Ronaldo po rrethojnë klubin.Në një intervistë duke kujtuar kohën e tij te Man.United, ish-trajneri Sir Alex Ferguson është rikthyer pas në kohë duke folur për vështirësinë që pati për të markuar Leo Messin në finalen e Champions League të vitit 2011, kur “Djajtë e Kuq” u mundën me shifrat 3-1.

“Unë duhet të kisha ndryshuar diçka në pjesën e parë dhe t’i vendosja Ji-sung Park Messit.”tha Ferguson për Sport Bible. “Ky ishte një gabim … Unë do ta bëja atë në 30 minutat e para, atëherë thashë, epo, ne thjesht barazuam, kundërshtari mund të ndryshojë lojën dhe ne mund të kemi rritje.Por nëse do të kisha luajtur Ji-sung Park kundër Messit, mendoj se do t’i kishim mundur.”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë e ardhmja e Cristiano Ronaldos tek Juventusi varet nga verdiket që do të japë java e fundit e Serisë A. Nëse bardhezinjtë nuk e kapin vagonin e fundit të për Championsin, “ylli” portugez  do të largohet nga Torino. Destinacioni i radhës pritet të jetë dashuria e dytë e CR7 në futbollin elitar, Manchester United.Sipas mediave spanjolle, Ronaldo tashmë ka pasur kontakte me Solskjaer për të folur në lidhje me projektin e “Djajve të Kuq”. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” mësohet se do të ishin të kënaqur nëse Manchester United do të paguante 25 milionë euro.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment