Rajoni

Në 24 orët e fundit humbin jetën 5 viktima dhe regjistrohen 127 raste të reja në Maqedoninë e Veriut nga covid-19

Kështu që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 614 viktima.
Featured image of article: Në 24 orët e fundit humbin jetën 5 viktima dhe regjistrohen 127 raste të reja në Maqedoninë e Veriut nga covid-19 Foto Ilustruese

MAQEDONI E VERIUT– Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 5 persona si shkak i COVID-19.

Kështu që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 614 viktima. Po ashtu sipas të dhënave në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 127 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në  14,998  persona numrin e përgjithshëm i të prekurve  nga virusi, që prej fillimit të emergjencës shëndetësore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në rajon që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 12,149 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 2 të tjerë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment