Politike

Ndryshimet në Reformën në Drejtësi, Rama: Besueshmërinë shiheni tek shkallimi i Ilir Metës

VIDEO
Kryeministri deklaroi se reforma po jep shenjat e para
Featured image of article: Ndryshimet në Reformën në Drejtësi, Rama: Besueshmërinë shiheni tek shkallimi i Ilir Metës Edi Rama, kryeminister

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ka mbrojtur sot realizimin e reformës në Drejtësi dhe ka shtuar se për të parë besueshmërinë e procesit “Shihni shkallimin e Ilir Metës”. Kryeministri deklaroi se reforma po jep shenjat e para ndërsa thumboi Lulzim Bashën kur tha se ndryshimet e propozuara do të diskutohen me një opozitë tjetër, pasi “Luli nuk do këputë zinxhirin”.


“Nuk ka nen që kalon pa u miratuar bashkarisht me amerikanët dhe europianët, dhe nëse një prej atyre thotë jo, është jo. Kështu që mos u shqetësoni për këtë, Reforma në Drejtësi është aq e besueshme sa shkallimi i Ilir Metës, shikoni Ilir Metën dhe aty e kuptoni se Reforma në Drejtësi po jep shenja domethënëse, që nuk janë fare mjaft, por që janë mjaftueshmërisht të qarta për të tensionuar Ilir Metën dhe Sali Berishën.  Është shumë e qartë që paketa është plotësisht e harmonizuar me partnerët, nuk diskutohet që me një opozitë tjetër, në rast se Luli nuk do këpusi zinxhirin padyshim që do të jetë shumë e vështirë.”-tha Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Konferenca e fundit/ Rama: Ilir Meta do të shkatërrojë Reformën në Drejtësi, Lulin e kanë lidhur me zinxhir, pakti PD-LSI, pjesë e planit! Shqipëria ka gati pasaportën e vaksinimit, Brukseli, i kënaqur me ne

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “Ndryshimet në Reformën në Drejtësi, Rama: Besueshmërinë shiheni tek shkallimi i Ilir Metës

  1. Tope …po te shpeton ….pika pika nga frikaa hahaha ta beri 8 me 2 fallxhorja hahaha ta bon magjine hahahaha ta tupen hahahaaaa a pet ta ngulen hahahaha ta futen derrin mac hahaha

Shto Koment