Politike

“Ndrikulla me 94 mln euro dhe 8 makina”, Berisha publikon denoncimin: Si tallet Balluku me këpucarët në Korçë

Një qytetar që punon në një fabrikë këpucësh shkruan se Balluku është tallur meta duke ekspozuar makinat e saj përpara fabrikës ku punohet.
Featured image of article: “Ndrikulla me 94 mln euro dhe 8 makina”, Berisha publikon denoncimin: Si tallet Balluku me këpucarët në Korçë Sali Berisha dhe Belinda Balluku

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë public një tjetër denoncim. Në një status në rrjetet sociale Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari që punon në një fabrikë këpucësh.

Qytetari ankohet për ministren Belinda Balluku pasi sipas tij ajo ka qenë për vititë na fabrikën ku punon qytetari dhe është tallur me ta.

Qytetari që ka peferuar të mbetet anonym shkruan më tej se kanë detyruar të gjithë punonjësit të flisnin mirë përpara kamerës së ERTV, ose ndryshe do t’i pushonin nga puna. Më tej ai thekso nse nuk ka bërë dot asnjë foto, pasi as për këtë gjë nuk e kanë lejuar, por që ministrja ka shkuar me 8 makina në Korçë.

Statusi i Sali Berishës

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Akuzohet per mashtrim ordiner ndrikull Reformato! Ertv nuk lejon as foto!

Ky eshte shteti i ndrikullave dhe kumbareve te droges. Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha, jemi nga fabrika e kepuces ne korce . Kete fabrike e ka hapur nje super miliarder italian qe nuk po ja permend emrin dhe vjen sot ne korce krye hajdutja Belinda Balluku dhe mburet qe ja shikoni se cfar ju hapem ne. Punojme me 3 turne per 27.000 lek te qelbura dhe kjo tallet hapur me ne. Mezi kemi hyre nga 8 makinat qe e shoqeronin hajduten e 94 mln€. Nuk na lejoheshin fotot sepse nuk ishte e nevojshme tha nje bodyguard sepse ishte ERTV dhe i bente te gjitha montazhet. Detyruan punetoret te flasin mire ose ne te kundert do te pushoheshin nga puna. Anonim te lutem

(f.m/dosja.al)

Shto Koment