Politike

Ndocaj – Ndreut: Je rriçna në prapanicën e Ramës, do të të fus në burg

Në një fjalim të gjatë prej më shumës e gjysmë ore Ndocaj shprehet se ende vlen oferta e tij prej 50 mijë eurosh nëse dikush i sjell një video ku ndreu implikohet në vjedhje votash.
Përditësuar:

TIRANË– Eduart Ndocaj ka publikuar një video në profilin e tij në Facebook ku i drejtohet kandidatit për bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreut.

Në një fjalim të gjatë prej më shumës e gjysmë ore Ndocaj shprehet se ende vlen oferta e tij prej 50 mijë eurosh nëse dikush i sjell një video ku ndreu implikohet në vjedhje votash.

Ai thotë më tej se Ndreu nuk duhet ta shajë më personalisht por vetëm nga ana politike.

Ndocaj e konsideron Ndreun një ‘rricën të ngulu në prapanicën e Ramës’ dhe një servil të Ramës.

Në fund të videos, Ndocaj premton se me anë të vidoes që ka kërkuar në këmbim të 50 mijë eurosh ai do ta fusë Ndreun në burg.

Pjesë nga fjala e Ndocajt

Mirëdita të dashur miq, ju përshëndes të gjithëve! Siç e dini fushata ka filluar tani dhe mungojn ëvetëm pak ditë që të jetë e ligjshme. Pavarësisht se Partia Socialistenuk ndalet asnjë second. Dëgjova këtë kandidatin Ndreu në një emission mbrëmë që përdori fjalë ofenduese personale dhe jo politike.

Doja vetëm që t’i tregoj diçka sepse se kam ofenduar kurre.

I kam thënë je servil, kjo është e vërtetë, është servili i Ramës. I kam thënë je hajdut edhe kjo është ë vërtetë pasi nga polic u bë miliarder. Nuk bëhesh dot i pasur me rrogë shteti. I kam thënë je mshtruaes edhe kjo e vërte dhe mund ta vërtetoj.

Shikoni çfarë premtimi ka bërë ky zotëria në Kamëz,”- dëgjohet të thotë Ndocaj dhe më pas nxjerr një video ku Ndreu gjatë fushatës zotohet për përfundimin e legalizimeve brenda mandatit të parë..

“Ky mirë që nuk mbajti premtimin, por u shembi dhe shtëpitë, siç janë shembur dhe vazhdojnë të shemben, në Bulevard, Astir, Unazë, etj.

Për këtë arsye, unë me Pjerinin kemi këtë proble sepse ai është mashtrues. Edhe në Pukë ka mashtruar edhe atje s’e do njeri. Në Kamëz s’e lë njeri të hyje dhe tani mashtron Lezhën prej dy vitesh.

Është në pushtet sepse është servil I Ramës. Po ta shihni Ramën nga prapanica do të shikoni se Ndreu është I ngulur si rriçën, aq i madh është servilizmi.

Për Lezhën s’ka bërë asnjë lloj investimi. Aty s’ka energji elektrime, s;ka kanalizime. Ky thot kam investuar kaq miliarda lekë, por në fakt i ka vjedhur.

S’po flas për fytyrë, pasi ky ka qindra maska, vë një maskë dhe del. Nuk e ka problem mashtrimin.

Ofendimin personal, Pjerin, duhet ta evitosh. Po flasim për politikë. Unë me ty s’kam asnjë problem dhe as familja ime. S’kam pse të kem probleme sepse s’më ke ngrënë lakrat.

Problemi im me ty eshte se ti do me ardh me vjehd në Lezhë. Në 2017-n i mashtrove lezhjanët. The se do të bëje investime por nuk solle cent në Lezhë. More vetëm 13 mln euro që t’i dha Rama për fushatë.

Ti je një ushunjë e Lezhës, burokrat i rëndomtë, servilizmi ka qenë suksesi yt më I madh.

Kontributi yt ka qenë mashtimi, trafiku dhe prostitucioni. Polic ke për të ngel gjithë jetën.

Mund të gjej mijëra fjalë që m’i kanë thënë se çfarë je ti, por jo sepse ti je i rëndomtë.

Ti ke blerë drejtësinë se je akuzuar për pashaportat e vjedhura. Një prej tyre më ka takuar ta kem unë rastësisht. Askush nuk kishte, kishte vetëm Lezha ku ishe ti drejtor policie. Ishte njëfarë Kastrioti që më dha mundësinë ta bleja 500 mijë lekë. Ajo pashaportë më ka hapur 1000 probleme. M’u sekeustrua pashaporta, u futa nëpër gjyqe dhe e fitova sepse isha I ndershëm.

E kisha marrë në komisariatin që drejtoje ti dhe drejtësia italiane s’më dënoi sepse e di shumë mirë që politikanët janë të poshtër, kurse qytetarët të ndershëm.

Nuk e di pse të ka sjellë Rama në Lezhë. Dua të falenderoj fshatrat që të kanë përzënë me shkelma.

Nuk duan një hije si puna jote dhe lezhjanët nuk do të bien pre e një individi që s’ka asnjë lidhje me këtë qytet. Ti je djall dhe vazhdon ta demonstrosh. Trafiqet më të mëdha po bëhen në Lezhë falë teje.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment