Kuriozitete

Ndodh në Itali/  Bie 25 cm borë në pikë të verës

VIDEO
Mediat e huaja kanë raportuar disa foto ku shihet mjaft qartë se bora ka mbuluar rrugët dhe se makinat nuk kanë mundësi të lëvizin.
Featured image of article: Ndodh në Itali/  Bie 25 cm borë në pikë të verës Pamje nga dëbora

ITALI- Reshje dëbore me trashësi 25 centimetra kanë mbuluar rajonin që ndodhet në veri të Italisë, në kufi me Zvicrën në një lartësi mbidetare 2 mijë e 757 metra. Mediat e huaja kanë raportuar disa foto ku shihet mjaft qartë se bora ka mbuluar rrugët dhe se makinat nuk kanë mundësi të lëvizin.

Një gjë e tillë po cilësohet si a pazakontë, pasi nuk ka ndodhur asnjëherë më parë që në fillim të gushtit të bjerë borë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: 3bmeteo

(a.k.dosja.al)

Shto Koment