Aktualitet

Ndodh në Durrës, mbeturinat digjen në qiell të hapur (VD)

Videoja e siguruar nga Dosja.al tregon mbetje që digjen fare pranë kazanit në zonën e Shkozetit në Durrës.

DURRËS- Kjo që shihni në video, është pamja që të ofrojnë shumë zona në lagjet e qytetit bregdetar. Mbetje urbane që digjen në qiell të hapur, duke u kthyer në një rrrezik evident për jeten dhe shëndetin e qytetarëve.

Në fakt ajo që nuk dihet është shkaktari i kësaj ndotjeje mjedisore, nëse janë vetë qytetarët apo punonjësit e komunales që nëpërmjet tentativave të tilla, pse jo shmangin edhe shpenzimet e makinerive të pastrimit. Videoja e siguruar nga Dosja.al tregon mbetje që digjen fare pranë kazanit në zonën e Shkozetit në Durrës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Durrësi prej kohësh dergjet në keqmenaxhimin e mbetjeve urbane që gjeneron qyteti dhe rrethinat e tij, ku aktualisht fusha e grumbullimit në Porto Romano është jashtë funksionit të saj dhe pa u gjetur një zgjidhje konkrete për të.

(Dosja.al)

Shto Koment