Sport

Ndodh edhe kështu, ylli i Premier League ul 30% të rrogës vetëm për t’u transferuar te Bayern

Kjo do të thotë se Coutinho nuk ka shans të blihet nga bavarezët
Featured image of article: Ndodh edhe kështu, ylli i Premier League ul 30% të rrogës vetëm për t’u transferuar te Bayern Bayern Munchen

Leroy Sane nuk ka më dyshime. Sulmuesi i talentuar i Manchester City kërkon me ngulm të largohet nga Premier League për t’u transferuar te Bayern.

Gjermani mendon se në Mynih ka shanse reale për të fituar Champions League. Kontrata e tij aktuale me anglezët skadon në vitin 2021. Pra, Bayern pas një sezoni mund ta transferojë edhe me parametra zero dhe City nuk mund t’ia lejojë vetes këtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas mediave gjermane, Sane është gati të reduktojë me 30% rrogën e tij aktuale. Bayern ka bërë gati për të fanellën me numrin 10, atë të legjendës së padiskutueshme të klubit, Arjen Robben. Kjo do të thotë se Coutinho nuk ka shans të blihet nga bavarezët.

M.P. / Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment