Virale

Ndodh dhe kjo! E burgosura e rrallë arratiset nga qelia. “Akuzat” që rëndojnë mbi macen “trafikante” droge

Macja e quajtur “Felonious Feline”, përfundoi në bazat e burgut Ëelikada me 1.7 gram heroinë, dy karta SIM dhe një kartë memorie, mbështjellë në një qese plastike të vogël të futur në jakën e saj, sipas burimeve lokale të lajmeve.
Featured image of article: Ndodh dhe kjo! E burgosura e rrallë arratiset nga qelia. “Akuzat” që rëndojnë mbi macen “trafikante” droge “Felonious Feline”

INDI– Një kotele e cila u mor nga zbatimi i ligjit në Sri Lanka e më pas u dërgua në një burg të sigurisë së lartë për kontrabandë ilegale, është arratisur.

Macja e quajtur “Felonious Feline”, përfundoi në bazat e burgut Ëelikada me 1.7 gram heroinë, dy karta SIM dhe një kartë memorie, mbështjellë në një qese plastike të vogël të futur në jakën e saj, sipas burimeve lokale të lajmeve.

Oficerët kishin shpresuar se macja do të gjente një mënyrë që t’i çonte përsëri në banakun e drogës nga vinte. Ndërsa rojet po përpiqeshin ta ushqenin macen, ajo u arratis. Autoritetet lokale kanë njoftuar se nuk do të kërkojnë hetime të mëtejshme. Skema nuk është incidenti i parë i kontrabandës me kafshët.

Departamenti i Burgjeve i Sri Lanka zbuloi kohët e fundit një tjetër rast të përdorur nga një kriminel, i quajtur Angoda Lokka, i cili vdiq gjatë muajit korrikt.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë një bastisje në fermën e tij, policia zbuloi një pushkë ajri, plumba dhe një shqiponjë, për të cilën autoritetet besonin se ishte përdorur për të kontrabanduar drogë.

Burimi: nypost.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment