Showbiz

“Me mamin nën rrënoja”, Noizy tregon tmerrin e 26 nëntorit, reperi vlerësohet me Çertifikatë Mirënjohje në Fier (FOTOT)

Së fundmi përmes postimeve që ai ka  publikuar në llogarinë e tij të Instagramit ka treguar se është vlerësuar me një Çertifikatë Mirënjohjeje për kontributin e tij nga qyteti i Fierit.
Featured image of article: “Me mamin nën rrënoja”, Noizy tregon tmerrin e 26 nëntorit, reperi vlerësohet me Çertifikatë Mirënjohje në Fier (FOTOT) Noizy

FIER- Këngëtari i njohur, Noizy është një ndër këngëtarët më të  dashur të  publikut shqiptar. Ai sëfundmi ju gjend afër edhe banorëve të prekur nga  tërmeti, duke  i ndihmuar me ndihma dhe ushqime.

Noizy është shumë aktiv në rrjetet sociale nga ku edhe ndan me  ndjekësit e tij momente të ndryshme nga jeta e tij.

Së fundmi përmes postimeve që ai ka  publikuar në llogarinë e tij të Instagramit ka treguar se është vlerësuar me një Çertifikatë Mirënjohjeje për kontributin e tij nga qyteti i Fierit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Më vjen mirë që i kaluam ato streset e mëdha, sepse ishte me të vërtetë fatkeqësi e madhe, jo vetëm për Durrësin, por për të gjithë Shqipërinë. Shyqyr Zotit u lehtësua dhe inshallah nuk e kalojmë më kurrë atë gjë. Ishte diçka shumë e keqe, shumë e hidhur, pasi unë qëllova mes rrënojave me mamin, mbesën dhe motrën shtatzënë, që është diku gjashtë-shtatë muaj, ka qenë tmerr për mua. Shyqyr Zotit shpëtuam pa dëme, por siç dihet ka pas shumë të vdekur dhe ndihem sikur ata mund të ishin pjesëtarët e familjes sime. I lutem Zotit që kurrë më mos t’i përjetojmë këto gjëra që na ndodhën.”– është shprehur Noizy.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment