Politike

Ndihma e SHBA për Shqipërinë në përballimin e situatës së COVID-19, Kim: Jam krenare, çdo gjë në mbrotje të punonjësve në vijën e parë

 • Manastirliu: Miku i mirë njihet në ditë të vështira!
 • Kim shkruan se ndihmat janë për mbrotjen e punonjësve të shëndetit në vijën e parë.
  Featured image of article: Ndihma e SHBA për Shqipërinë në përballimin e situatës së COVID-19, Kim: Jam krenare, çdo gjë në mbrotje të punonjësve në vijën e parë Yuri Kim gjatë shpërndarjes së ndihmave

  TIRANË- Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka qenë vetë prezente gjatë shpërndarjes së ndihmave të SHBA për Ministrinë e Shëndetësië për përballimin e situatës së COVID-19. Në një reagim në mediat sociale, Kim shkruan se ndihmat janë për mbrotjen e punonjësve të shëndetit në vijën e parë.

  Jam krenare që mbikëqyra dhurimin e pajisjeve personale të mbrojtjes nga programi për Asistencë Humanitare i Komandës Europiane të Shteteve të Bashkuara për aleaten tonë Shqipërinë, për të ndihmuar Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në mbrojtjen e punonjësve të shëndetit në vijën e parë”, shkruan ambasadorja.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Më herët ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shprehur falenderime për ndihmat dhe tha se miqtë e vërtetë duken në ditë të vështira.

  (A.B. Dosja.al)

  Shto Koment