Ndeshjet e La Ligës/ Levante “shkatërron” Barcelonën, Mesi me shokë mposhten brenda 7 minutave

Barcelona humbet bindshëm kundër Levantes në javën e 12-të të La Ligës.
Featured image of article: Ndeshjet e La Ligës/ Levante “shkatërron” Barcelonën, Mesi me shokë mposhten brenda 7 minutave Ndeshja Levante-Barcelona

Në javën e 12-të të La Ligës, Barcelona është mundur nga Levante me rezultatin 3-1. Goli i parë u shënua nga Barcelona, më saktë ishte një penallti e shndërruar në gol nga Leo Messi në pjesën e parë të lojës.

Në pjesën e dytë e kanë marrë situatën në dorë ekipi i Levantes. Lojtari Kampanja ka barazuar me Barcelonën në minutën e 61-të. Dy minuta më vonë ka shënuar golin e dytë për Levanten lojtari Borha Majoral. Goli i tretë u shënua nga lojtari Radoja në minutën e 68-të duke i dhënë kështu një fitore të patundshme skuadrës së Levantes.