Sport

Ndeshja Islandë-Shqipëri/ Rama: Gjynah! Ishte barazim i pastër, do vijnë dhe rezultatet

Kryeministri Edi Rama komenton se ndeshja Shqipëri-Islandë do të duhet të ishte barazim.
Featured image of article: Ndeshja Islandë-Shqipëri/ Rama: Gjynah! Ishte barazim i pastër, do vijnë dhe rezultatet Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka komentuar ndeshjen Shqipëri-Islandë, e cila u mbyll me rezultatin 1-0 për vendasit.

“Gjynah ai gol se ndeshja ishte barazim i pastër, po sidoqoftë përgëzime kuqezinjve për shpirtin luftarak të kohëve të mira, që u rishfaq sot pas një stine të mërzitshme pa lidhje! Sot pamë një skuadër që nisi një rrugë të re ku patjetër do vijnë dhe rezultatet. Forca Shqipëria,“-shkruan Rama.

Ndeshja Islandë-Shqipëri u mbyll me humbje për djemtë e Rejas. Goli për vendasit u shënua që në pjesën e parë. Tashmë Shqipëria e ka të vështirë që të renditet e dyta në grup, me kundërshtarë si Franca dhe Turqia. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m./dosja.al)

 

Shto Koment