Politike

Ndërtimet pa leje, Gjonaj: Votoni ligjin! Garantojmë se çdo metër katror ndërtim do të jetë sipas standarteve

VIDEO
Featured image of article: Ndërtimet pa leje, Gjonaj: Votoni ligjin! Garantojmë se çdo metër katror ndërtim do të jetë sipas standarteve Etilda Gjonaj

TIRANË– Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë seancës së sotme plenare i bëri thirrje deputetëve që të votojnë projektligjin që forcon politikën penale ndaj ndërtimeve pa leje.


“Duam të ndërhyjmë në kodin penal që të mbrojmë shëndetin e njerëzve, që të mbrojmë edhe punimet në ndërtime. Me ndryshimet, forcojmë ligjet për çdo ndërtim pa leje. Ligji aktual nuk parashikon pasojat deri në humbje jete. Përgjegjësitë janë të parashikuara në KED. Të forcojmë politikën penale ndaj ndërtimeve pa leje. Duhen përmbushur ligjet dhe kriteret për ndërtimet. Me anë të këtij ligji, garantojmë se çdo metër katror ndërtim, të jetë sipas standardeve”, tha Gjonaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

vijon…

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment