LIVE UPDATES
Aktualitet

VD-Ndërtimet në Butrint/ Rama: Patjetër që do ketë aktivitete fitimprurëse, nuk është mëkat

28 Prill 2022, 09:26 Nga DOSJA
VD-Ndërtimet në Butrint/ Rama: Patjetër që do ketë

TIRANË– Kryeministri Edi Rama pranoi ditën e sotme se në Parkun e Butrintit do të ketë aktivitete fitimprurëse. Gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë, Rama tregoi se marrëveshja është bërë me fondacionin shqiptaro-amerikan. Po ashtu, kreu i qeverisë tha se fondacioni ka qënë partner i qeverisë ndër vite dhe do të jetë. 


Është fondacioni i krijuar nga bashkërendimi mes fondacionit amerikan dhe shqipërisë. E dini kush është fondacioni? Apo iu ka zënë rrugën lufta, e cdo gjë amerikane ju duket problem? është proces i rëndësishëm në vend. me kohë dhe me vakt. është faktor dhe bashkëpuntor i qeverisë jo sot por i të gjitha qeverive të Shqipërisë prej shumë kohësh. Këto s’do akuzoni ministren, por fondacionin me qindra miliona dollarë që janë kontribut i një grupi njerëzish që jetojnë në SHBA që mbledhin fonde për Shqipërinë, se ju sigurojnë se janë OKEJ dhe nuk kanë problem.. na paska hyrë në një marrveshje sekrete për të hapur bare dhe restorante ne Butrint. Se kështu e shikoni ju konvertimin e politikës në para, se jeni autorët e kioskave, se ju e mbushët Tiranën me kioska. Atë ju e keni në kokë, u futët në këtë kope, mbaroi, se kopeja juaj ka kioskën e vet. Ju keni të gjithë moshën e atij të vdekurit që e dini të gjallë. Sot, falë punës që kemi bërë ne jo ju, marrëveshjes që kemi bërë ne. Patjetër që Butrinti do të ketë aktivitetet fitimprurëse, nuk është mekat, po shikoni se për cfarë, nuk janë fitime që do merren dhe do të shkojnë në Amerikë. Nuk do jetë si parku Rinia, se kur dëgjoni bare dhe restorante keni parkun Rinia si model. Parku i Butrintit do të bëhet kështu si themi ne. Ne e dimë se cfarë bëjmë. Partneri ynë është fondacioni shqiptaro-amerikan, nëse ju keni probleme me këtë është problemi juaj, ne e konsiderojmë partner shumë të mirë ndër vite. Ka bilanc të shkëlqyer.‘- tha Rama.

LAJMI KRYESOR: LIVE- Seancë plenare/ Zhupa interpelancë me Çuçin (AXHENDA)

(a.b)/dosja.al

Aksidenti i rëndë në Tiranë, si mund të shmangen ngjarje të tilla?

View Results

kryesore politike edi rama seanca plenare 28 prill 2022 edi rama seanca plenare 28 prill 2022

Sondazh

Poll

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel

Momenti kur peshkarexha “Geni” kapet duke u furnizuar me naftë nga anija libiane