Aktualitet

Ndërron jetë prej Covid-19 në spitalin infektiv, pedagogu Llambro Filo

Fino ishte i shtruar prej disa ditësh në spitalin infektiv dhe nuk ka arritur ta fitojë luftën kundër Covid-19.
Featured image of article: Ndërron jetë prej Covid-19 në spitalin infektiv, pedagogu Llambro Filo Foto ilustruese

TIRANE-Ka ndërruar jetë prej Covid-19 në spitalin infektiv, pedagogu Llambro Filo në moshën 78-vjeçare. Fino ishte i shtruar prej disa ditësh në spitalin infektiv dhe nuk ka arritur ta fitojë luftën kundër Covid-19.

Filo, ishte pedagog në Universitetin e Tiranës por edhe autor i shumë librave historik dhe teksteve shkollore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment