Bota

Ndërrojnë jetë 2 pacientë me koronavirus në Greqi, regjistrohen 77 raste të reja nga Covid-19 brenda 24 orëve 

Sipas të dhënave të publikuara gjatë 24 orëve e fundit janë regjistruar 75 raste të reja, duke e çuar në 4,737 numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.
Featured image of article: Ndërrojnë jetë 2 pacientë me koronavirus në Greqi, regjistrohen 77 raste të reja nga Covid-19 brenda 24 orëve  Foto Ilustruese

GREQI– Greqia ditën e sotme  ka shënuar një rritje  të rasteve me Covid-19 krahasuar me ditët e kaluara.

Sipas të dhënave të publikuara gjatë 24 orëve e fundit janë regjistruar 75 raste të reja, duke e çuar në 4,737 numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.

Mësohet se ditën e sotme kanë  humbur jetën edhe dy persona  dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në 209  njreëz. Sipas autoriteteve shëndetësor që prej fillimit të pandemsië deri më tani janë shëruar 1,374 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 13 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:worldometers.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment