AktualitetPolitike

Ndarja nga jeta e ‘Ver Llapës’, Nora Malaj e pikëlluar: Ishe engjëlli më i bukur dhe më i pafajshëm mbi këtë tokë. I vërteti i Tiranës sonë

Ish deputetja e pikëlluar shkruan se ai nuk hynte as te vipat dhe as te të pasurit.
Featured image of article: Ndarja nga jeta e ‘Ver Llapës’, Nora Malaj e pikëlluar: Ishe engjëlli më i bukur dhe më i pafajshëm mbi këtë tokë. I vërteti i Tiranës sonë Ver Llapa, Nora Malaj

TIRANË– Ish deputetja Nora Malaj ka reaguar për ndarjen nga jeta të Ver Llapës. Malaj ka bërë një postim të gjatë në Facebook ku shkruan se Veri ishte njeriu që e shoqëroi të gjithë brezin e tyre dhe të qytetarëve që erdhën në Tiranë pas të ’90-ave.

Më tej ish deputetja e pikëlluar shkruan se ai nuk hynte as te vipat dhe as te të pasurit.

‘Ishe engjëlli më i bukur dhe më i pafajshëm mbi këtë tokë, një dëshmi e gjallë ku luhet drama Njerëzore, shkaktuar prej makutërve të panginjur e zemër katranë të pashpirtë, por të pangjashëm me pafajësinë dhe shpirtin tënd naiv, të bukur e të dëlirë…. Ik VERI…., prehu i qetë’-thotë ndër të tjera Malaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi i Nora Malaj:

Mirëmgjes miqtë e mi !
Sot mësova se Veri ,i miri Veri, njeriu që më shoqëroi jo vetëm mua , por gjithë brezin tim  në rritjen e moshimin tonë , Verin që e njihnim jo vetem ne qē jemi lindur e rritur e po moshohemi ne Tiranë , po dhe ata qytetarë që pas ‘90 erdhën në Tiranë , sot ka ndërruar jetë e nuk do jete më mes nesh .Më dhembi shumë ky lajm, për të mirin Veri . Ai nuk hyne as te vipat dhe as te të pasurit , po është identiteti i qytetit tonë , ndaj Përshpirtjen për kete njeri , te shkruar me aq dashuri nga Ilir Çumani, po e ndaj me ju ! Le të lutemi bashke vetëm nje minutë per shpirtin e të mirit Veri , që të shkoj në Parajsë . Ai ishte njeriu i mirē, i vërteti, i Tiranës sonë! Të qoftë dheu i lehtë Veri i dashur ! Zoti të pranoftë e i prehsh në Paqe ! PËRSHPIRTJE PËR NJERIUN E MIRË…. Jetove në mes tonë duke e sfiduar mjerimin tënd të bardhë në këtë botë hipokrite, tinëzare e të marrë fund, duke u tallur aq bukur e mençurisht me ironinë e fatit, gjithë gazmend e stoik, plot indiferentizëm e shpërfillje në gjithë këtë realitet absurd ku bashkëjeton në mënyrë të pistë dhe absurde superluksi i pakicës së pushtetshme të korruptuar me mjerimin masiv të shumë të ngjashmëve të tu, si për të treguar se asgjë në këtë jetë nuk është e pafundme… Ndaj, asgjë nuk duhet marrë seriozisht… Ishe engjëlli më i bukur dhe më i pafajshëm mbi këtë tokë, një dëshmi e gjallë ku luhet drama Njerëzore, shkaktuar prej makutërve të panginjur e zemër katranë të pashpirtë, por të pangjashëm me pafajësinë dhe shpirtin tënd naiv, të bukur e të dëlirë…. Ik VERI…., prehu i qetë prej gjithë atij stërmundimi e përvuajtje të paepur që dëshmove në jetën tënde, ishte një sakrificë sublime prej cigani e bohemi që aq shumë ta doja e ta adhuroja… Pusho në Paqe o NJERI i mrekullueshëm i Zotit. R.I.P.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment