Politike

Nazarko ofendon live Salianjin: Ke vjedhur veten se je budalla

Nazarko i tha Salianjit se PD ka vjedhur veten, ndërsa ky i fundit opretendon se zgjedhjet janë vjedhur nga mazhoranca.
Featured image of article: Nazarko ofendon live Salianjin: Ke vjedhur veten se je budalla Shpëtim Nazarko dhe Ervin Salianji

TIRANË- Analisti Shpëtim Nazarko debatoi në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora me ish-deputetin demokrat Ervin Salianji.

Nazarko i tha Salianjit se PD ka vjedhur veten, ndërsa ky i fundit opretendon se zgjedhjet janë vjedhur nga mazhoranca.

Salianji: Laertin unë e dëgjoj me vëmendje shumë, mdaje paguaj shkoj në teatër që ta dëgjoj, por në rastine  KE për rekomandimin ka 6 vite, nuk është vetëm tani.

Vasili: Përveç bindje politike le të jemi më së pari shqiptarë.

Salianji: Ka 6 vite që jepet rekomandim pozitiv dhe ka 6 vite që dështon qeveria në matje konkrete. Kjo pjesa unë jam shqiptar, unë nuk jam shqiptar, unë jam më shumë se ty! Po këto janë muhabete koti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vasili: Përveç bindjeve politike këtë thash.

Salianji: Ka disa matësa. Të jep KE rekomandimin pozitiv për të 6 vit radhazi dhe bije kjo për shkak të korrupsionit, kriminalitetit. Dështon qeveria. Këtë ta thote Vade Pule. Unë dua zgjedhjet si zgjidje. Unë dua zgjedhje jo diktim.

Nazarko: Po unë po të diktoj ty që nuk ti ka vjedhur njeri, ke vjedhur veten se je budalla.

(Marrë nga RTV Ora)

Shto Koment