Kuriozitete

NASA publikon pamjet spektakolare nga planeti i kuq, FOTOT që nuk duhen humbur nga Marsi

Foto spektakolare janë realizuar nga hapësira duke u publikuar nga NASA me rastin e 15-vjetorit të lëshimit nga Toka të Anijes kozmike “Mars Reconnaissance Orbiter”.

Agjencia hapësinore amerikane, NASA ka publikuar pamjet mbresëlënëse nga Marsi.

Foto spektakolare janë realizuar nga hapësira duke u publikuar nga NASA me rastin e 15-vjetorit të lëshimit nga Toka të Anijes kozmike “Mars Reconnaissance Orbiter”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lëshimi i anijes kozmike, 15 vite më parë u realizua me synimin që të mblidhej sa më shumë material dhe informacione rreth Marsit. Pamjet janë të magjishme dhe nuk duhen humbur.

Burimi:express.co.uk/

Shto Koment