Kuriozitete

NASA publikon imazhet mahnitëse të Planetit të Kuq (FOTOT)

Fotot e planetit të kuq janë realizuar nga hapësira dhe janë publikuar nga NASA në 15-vjetorin e lëshimit nga Toka të anijes kozmike “Mars Reconnaissance Orbiter”.

SHBA– Mësohet se fotot e plantetit të kuq janë publikuar nga agjencia amerikane hapësinore, NASA të realizuara në kuadër të 15-vjetorit të lëshimit nga Toka të anijes kozmike “Mars Reconnaissance Orbiter”.

Kjo anije kozmike ka pasur si objektiv të mbledhë sa më shumë materiale dhe informacione rreth Marsit, për të kuptuar më shumë për jetën në planetin e kuq.

Burimi:  moneycontrol

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A.C/Dosja.al

 

Shto Koment