Politike

Nard Ndoka ‘kundër’ të gjithëve, ‘harron’ projektin pilot, kërkesë KQZ-së për votim elektronik në çdo qark

Mesa duket kryetari i partisë, Nard Ndoka do të dalë kundra partive më të mëdha në vend pas propozimeve që kanë bërë për projektin pilot.
Featured image of article: Nard Ndoka ‘kundër’ të gjithëve, ‘harron’ projektin pilot, kërkesë KQZ-së për votim elektronik në çdo qark Nard Ndoka
Përditësuar:

TIRANË- Partia Demokristiane e Nard Ndokës i dërgoi të martën Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për të përfshirë në votim elektronik të gjitha qarqet e vendit. Mesa duket kryetari i partisë, Nard Ndoka do të dalë kundra partive më të mëdha në vend pas propozimeve që kanë bërë për projektin pilot.

Kërkesa e Ndokës ka ardhur si një përgjigje ndaj KQZ ,e cila i kërkoi partive politike një takim në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Kerkesa

Lëvizja Socialiste për Integrim dhe PD  ka propozuar zonat e Korçës dhe Fierit si zonat ku mund të bëhet projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik të votave në 25 prill. Ndërsa Partia Socialiste ka propozuar qarkun e Tiranës dhe atë të Korçës.

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment