Sport

Napoli zyrtarizon blerjen më të shtrenjtë, ja shuma marramendëse që harxhoi për sulmuesin nigerian

Napoli shpenzoi 50 milion euro si edhe kartonin e portjerit Karnezis për të arritur marrëveshjen me ekipin Lille në Francë.
Featured image of article: Napoli zyrtarizon blerjen më të shtrenjtë, ja shuma marramendëse që harxhoi për sulmuesin nigerian Viktor Osimhen

ITALI- Viktor Osimhen bëhet zyrtarisht lojtari më i shtrenjtë në historinë e ekipit napoltan. Napoli shpenzoi 50 milion euro si edhe kartonin e portjerit Karnezis për të arritur marrëveshjen me ekipin Lille në Francë.

Osimhen në datë 18 korrik kaloi me sukses vizitat mjekësore dhe firmosi një kontratë 5-vjeçare me ekipin italian. Lajmin e dha vetë klubi i Napolit në rrjetet sociale ku dhe zbuloi se sulmuesi do të mbajë numrin 9 në fanellë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa pagesa e sulmuesit nga Nigeria do të 4 milion euro për sezon si dhe do të ketë bonuse. Gjithashtu mund të themi se me këto shifra marramendëse 21-vjeçari është bërë një nga lojtarët afrikan më të shtrenjtë në historinë e futbollit.

(I.A. Dosja.al)

Shto Koment