Sport

Napoli pa rroga, Federata i jep ultimatum …

Sipas “Gazzetta dello Sport”, trajneri, lojtarët dhe asnjëri nga stafi, nuk ka marrë asnjë pagë në këtë sezon, duke sjellë një situatë të tensionuar në dhomat e zhveshjes
Featured image of article: Napoli pa rroga, Federata i jep ultimatum …
Përditësuar:

ITALI – Sipas “Gazzetta dello Sport” skuadra e Napolit ende nuk ka marrë asnjë page nga ky sezon, as trajneri, as stafi dhe as lojtarët. Kjo është një tjetër arsye për debatin e fortë në dhomat e zhveshjes, pas humbjes 3-1 me Milanin fundjavën e shkuar.

Kjo situatë ka sjellë jo pak peobleme në dhomat e zhveshjes dhe drejtuesit e klubit, siç raporton “Gazzeta”, do të bëjnë pagesën e pagës se parë më 1 dhjetor, një kufi ky i vendosur nga Federata Italiane e Futbollit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Napoli luan ditën e enjte në Europa League kundër Rijekës, përpara ndeshjes së tretë që do të luajë në shtëpi në Seria A ndaj Romës.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment