Sport

Immobile tradhëton Lazion, Insigne jo! Napoli kalon në gjysmëfinalen e Kupës (VD)

Insinje mposhti Strakoshënqë në minutat e parë të sfidës, por sfida mori një kthesë të çuditshme më pas për shkak të Elseid Hysajt që u bë protagonist i duelit
Featured image of article: Immobile tradhëton Lazion, Insigne jo! Napoli kalon në gjysmëfinalen e Kupës (VD)

ITALI– Napili mund Lazion dhe kualifikohet pë në gjysmëfinale. Të kaltërit e Gatuzos duket se e kanë lënë krizën mbrapa dhe reagimin e gjejnë në Kupë, duke mundur një skuadër që specialitetin ka Kupën e Italisë.

Insinje mposhti Strakoshënqë në minutat e parë të sfidës, por sfida mori një kthesë të çuditshme më pas për shkak të Elseid Hysajt që u bë protagonist i duelit. Mbrojtësi shqiptar shkaktoi penallti në minutën e 9-të duke u ndëshkuar me të verdhë por fatmirësisht për të, Imobile rrëshqiti në momentin e ekzekutimit dhe gaboi duke e fluturuar topin mbi traversë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por 10 minuta më vonë, Hysaj bëri një faull të rëndë ndaj sulmuesit italian  dhe gjyqtari nuk hezitoi t’i nxirrte kartonin e dytë të verdhë, duke e nxjerr nga fusha me të kuq pas 19 minutash lojë.Pak minuta më vonë, edhe Lacio mbeti me 10 lojtarë, pasi Lukas Leiva u ndëshkua me të kuq, duke vënë barazpeshën numeriket të skuadrave.Në pjesën e dytë Lacio nuk arriti të barazonte dhe në fund ishte Napoli që buzëqeshi.

(E.Ç. Dosja.al)

Shto Koment