Bota

FOTO/ Arrestohet myftiu që akuzohet se ishte pjesë e ISIS, Policia e transporton me kamion për shkak të peshës 300 kg

Myftiu Shifa al-Nima që nihet dhe me emrin Abu Abdul-Bari, është kreu i një grupi kriminal ka vrarë klerikë, studies dhe ka shkatërruar varrin e Profetit Junus, ose Jonas, në Mosul, i cili u krye në 2014.
Featured image of article: FOTO/ Arrestohet myftiu që akuzohet se ishte pjesë e ISIS, Policia e transporton me kamion për shkak të peshës 300 kg Myftiu i arrestuar

IRAK- Myftiu Shifa al-Nima, kreu i një grupi kriminal që kshte lidhje me ISIS, është arrestuar sot nga forcat e policisë në Irak. Sipas mediave ndërkombëtare, myftiu al-Nima mendohet se peshon rreth 300 kg dhe është bërë problem për transportin deri në polici. Duke dështuar çdo tentativë për ta marrë makinë të zakonshme, Policia ka përdorur kamionçinën.

Myftiu i arrestuar

Myftiu Shifa al-Nima që nihet dhe me emrin Abu Abdul-Bari, është kreu i një grupi kriminal ka vrarë klerikë, studies dhe ka shkatërruar varrin e Profetit Junus, ose Jonas, në Mosul, i cili u krye në 2014.

Myftiu i arrestuar

Shifa al-Nima që konsiderohet si terrorist, është fotografuar nga kalimtarë në pjesën e pasme të një kamionçine. Myftiu konsiderohej si një nga udhëheqësit kryesorë të ISIS dhe nuk dihet akoma vendimi që është marrë nga autoritetet irakiane.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Dailymail

(D.K. Dosja.al)

Shto Koment