Bota

Mutacioni i ri i Covid-19/ Arabia Saudite dhe Kanadaja ndalojnë hyrjen nga Britania e Madhe

Së fundmi ka qënë Arabia Arabia Saudite dhe Kandaja që kanë pezulluar fluturimet ndërkombëtare dhe hyrjen përmes kalimeve tokësore me Britaninë e Madhe, pas shfaqes së mutacionit të ri të Covid-19. 
Featured image of article: Mutacioni i ri i Covid-19/ Arabia Saudite dhe Kanadaja ndalojnë hyrjen nga Britania e Madhe Foto ilustruese

BRITANIA E MADHE-Mutacioni i ri i Covid-19 i shfaqur në Britaninë e Madhe, ka detyruar disa vende të marrin masat për të parandaluar përhapjen e tij.

Së fundmi ka qenë Arabia Arabia Saudite dhe Kanadaja që kanë pezulluar fluturimet ndërkombëtare dhe hyrjen përmes kalimeve tokësore me Britaninë e Madhe, pas zbulimit të mutacionit të ri të Covid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani shumë vende evropiane si Italia, Belgjika, Holanda, Irlanda, Austria, Gjermania kanë mbyllur hyrjet me Britaninë e Madhe. Ndërkohë një ditë më parë është shënuar dhe rasti i parë i variantit të ri të Covid 19 në Itali. Ndërsa, raste të mutacionit të ri Covid-19 deri më tani janë shfaqur në Britani, Holandë, Danimarkë dhe Australi.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment