Politike

‘Musai më priti në PS’/ Deputeti ka ditëlindjen, Erion Braçe i dedikon urimin e ndjerë kolegut: Sinqerisht s’e di sa vjeç bëri sot!

Zv.kryeministri i vendit, Erion Braçe ka postuar një foto me deputetin e Partisë Socialiste duke i kujtuar se ai ka qënë një nga personat e parë që e kanë mirëpritur në politike.
Featured image of article: ‘Musai më priti në PS’/ Deputeti ka ditëlindjen, Erion Braçe i dedikon urimin e ndjerë kolegut: Sinqerisht s’e di sa vjeç bëri sot! Erion Braçe dhe Musa Ulqini

TIRANË– Zv.kryeministri i vendit, Erion Braçe i ka dedikuar një urim për ditëlindje kolegut të tij socialist, Musa Ulqinit.

Braçe ka postuar një foto me deputetin e Partisë Socialiste duke i kujtuar se ai ka qënë një nga personat e parë që e kanë mirëpritur në politike.

“Musa Ulqini duhet të jetë bërë sot nja 100 vjeç! Jo fizikisht, as biologjikisht, as menderisht! Por nga përvoja, pjekuria, urtësia pa diskutim i ka bërë aq! Unë kam nja 28 vite që e njoh, punoj me të, ndaj ide, mendime, kauza, beteja kemi bërë bashkë; mundime e sakrifica plot edhe me shumë të tjerë, socialiste e jo vetëm! Musai ishte një nga ata që më priti në Partinë Socialiste; Çdo gjë me të është bërë me dinjitet, nder, drejt e ndershëm! Sinqerisht nuk e di sa vjeç bëri sot dhe as që e mora mundimin të bëj llogari; Shiheni, unë jam thinjur, ai ende! Gëzuar Ditën e Lindjes vëlla!,”-shkruan Braçe.

POSTIMI I PLOTË:

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
View this post on Instagram

 

Musa Ulqini duhet te jete bere sot nja 100 vjec! Jo fizikisht, as biologjikisht, as menderisht! Por nga pervoja, pjekuria, urtesia pa diskutim i ka bere aq! Une kam nja 28 vite qe e njoh, punoj me te, ndaj ide, mendime, kauza, beteja kemi bere bashke; Mundime e sakrifica plot edhe me shume te tjere, socialiste e jo vetem! Musai ishte nje nga ata qe me priti ne Partine Socialiste; Cdo gje me te eshte bere me dinjitet, nder, dejt e ndershem! Sinqerisht nuk e di sa vjec beri sot dhe as qe e mora mundimin te bej llogari; Shiheni, une jam thinjur, ai ende! Gezuar Diten e Lindjes vella!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

(k.m/dosja.al)

Shto Koment