Politike

Murrizi-Spiropali: E keni bërë Fondin Shqiptar të Zhvillimit një super ministri, s’i kërkon llogari askush, zbriteni atë zotëri nga aty ku është

VIDEO
Murrizi kërkoi që ta zbresin atë 'zotërinë' që e drejton këtë institucion dhe t'i tregojnë vendin.
Featured image of article: Murrizi-Spiropali: E keni bërë Fondin Shqiptar të Zhvillimit një super ministri, s’i kërkon llogari askush, zbriteni atë zotëri nga aty ku është Myslim Murrizi

TIRANË– Deputeit Myslim Murri i është drejtuar deputetes dhe ministres Elisa Spiroapli. Nga Kuvendi, Murrizi tha se Fondi Shqiptar i Zhvillimit është bërë një super ministri që nuk je as llogari.

Murrizi kërkoi që ta zbresin atë ‘zotërinë’ që e drejton këtë institucion dhe t’i tregojnë vendin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


“Zonja Spiropali, e keni bërë Fondin Shqiptar të Zhvillimit një super ministri. Dhe absolutisht prej vitesh lëvron para nga xhepat e shqiptarëve dhe thotë se nuk varet nga qeveria shqiptare. Zbriteni atë zotëri nga aty dhe tregojini se kush është,”- tha ai.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment