Politike

Murrizi ‘shpërthen’ ndaj demokratëve: Ku ishit ju bij kopilash komunistë në ’97, Paloka, Spaho, Alibeaj…? Fërkonit duart se po rrëzohej “maloku” (VD)

Myslim Murrizi ka kritikuar ashpër ish-deputetët e PD-së por edhe Presidentit Meta, pasi shprehet se ku kanë qenë në '97. Ai thekson se të gjithë ata që sot mbështesin Bashën fërkonin duart në '97 kur po rrëzohej Berisha.
Featured image of article: Murrizi ‘shpërthen’ ndaj demokratëve: Ku ishit ju bij kopilash komunistë në ’97, Paloka, Spaho, Alibeaj…? Fërkonit duart se po rrëzohej “maloku” (VD) Myslim Murrizi
Përditësuar:

Tiranë- Deputeti Myslim Murrizi ka postuar një video në Facebook, ku rikthen edhe njëherë në vëmendjen mitingun e Berishës në Lushnje në vitin 1997. Ai nuk i ndal kritikat për demokratë teka ngre edhe pyetjen se ki ishin në atë ditë.

Ai ka “shpërthyer” ndaj Spahos, Palokës, Alibeajt, Alizotit dhe shumë të tjerë duke i quajtur dawn politikë.

“Nuk e kam fjalen per ju qe keni qene ne kopesht, as per ju mender demokrat qe keni ardhe ne PD vetem kur ajo eshte ne pushtet, as per biro e bilbilush qe kane qene neper konviktet e shkollave te paguar nga sorrosi, as per bij kopilash komuniste qe sot i mbajne bylykun Bashes, as per mutacionet e peshtira te rraces njerezore qe sot jane “emeruar” drejtues PD”, shprehet ai.

Reagimi i plotë:

26 QERSHOR 1997. Dite e ejte

Berisha vjen ne Lushnje per te prezantuar kanidatet per deputet te PD per zgjedhjet e 29 qershorit

Une isha ketu bashke me Z Maksim Cikuli, Z Ilir Bano, Z Sami Sharka si kanidat per deputet

Rreth 300 DEMOKRATE LUSHNJARE ishin aty mes plumbave

Ju qe lehni si qen te peshtire neper studio ku ishit???

Nuk e kam fjalen per ju qe keni qene ne kopesht, as per ju mender demokrat qe keni ardhe ne PD vetem kur ajo eshte ne pushtet, as per biro e bilbilush qe kane qene neper konviktet e shkollave te paguar nga sorrosi, as per bij kopilash komuniste qe sot i mbajne bylykun Bashes, as per mutacionet e peshtira te rraces njerezore qe sot jane “emeruar” drejtues PD

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por po ju pyes me emer ju DAUN politik te peshtire qe sot lehni neper studio si “ demokrat” te medhenj

Ti z Spaho a mban mend se ku ishe?

Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja?ZAlizoti?z Ristani z Kadilli z Bozdo Dollapi Rrusho e kompani??

Po z Imami z Ceka z Islami z Duka z Dule z Idrizi zj Monika e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfare benit ne kete vit te mbrapesht per Shqiperine dhe fatal per DEMOKRATET???

Se per ju hajdute te rendomte te pushtetit te viteve 2005-2013 nuk ja vlen fare tu pyes se ju keni qene ne P te semes , e disa ferkonin duart se po rrezohej “ maloku” nga froni, disa iket si te dhjere me traget anije apo me kembe jasht Shqiperise e u kthyet si grabitqare ne vitin 2005 si drejtore e nendrejtore tatimesh, doganash, burgjesh , rrugesh, lojrash fati, zv ministra e sekretar te pergjithshem, qe te vidhnit si qen te pa ngopur e te benit te njenjten gje perseri ne korrik 2013

Prandaj a ka mundesi ta mbyllni ate goje hale se qelbet dynjane me eren e piste qe shperndani duke lehur me porosi????

J.V/Dosja.al 

 

Një Koment në “Murrizi ‘shpërthen’ ndaj demokratëve: Ku ishit ju bij kopilash komunistë në ’97, Paloka, Spaho, Alibeaj…? Fërkonit duart se po rrëzohej “maloku” (VD)

  1. Ju lutem nese ka ndonje mjek psikiater ta ndihmoje pak kete ‘n/kryetarin’ e Parlamentit qesharak shqiptar?
    Paska dale fare nga shinat, megjithese shenjat i ka dhene me kohe.

Shto Koment