Politike

Murrizi publikon foton i qeshur: Meqë Basha u pajtua me PS-në, s’ka kuptim të rri i zemëruar me Gjiknurin

Myslim Murrizi ka ironizuar duke u shprehur se meqë Basha u pajtua me PS-në, s’ka kuptim që të rrijë i zemëruar me Gjiknurin.
Featured image of article: Murrizi publikon foton i qeshur: Meqë Basha u pajtua me PS-në, s’ka kuptim të rri i zemëruar me Gjiknurin Damian Gjiknuti, Myslim Murrizi në Austri.

Tiranë- Deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se nuk ka më kuptim që të rrijë i ‘zemëruar’ me Daiman Gjiknurin pasi tashmë Lulzim Basha është pajtuar me Edi Ramën.

Murrizi ,bashkë-kryetari i reformës zgjedhore Damian Gjiknuri, dhe  katër anëtarët e KQZ-së por vëzhgojnë sot zgjedhjet në Austri dhe për këtë deputeti ka publikuar një foto ku shfaqet i qeshur.

Reagimi: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dy dite ne Vjene me Damianin dhe 4 antare te KQZ. Meqenese Basha u pajtua me PS sepse Rama iku (ne Amerike)dhe solli Ivin ne komisionin e reformes zgjedhore, edhe une thashe qe nuk ka me kuptim te rri “zemruar” as me Damianin e as me “ ambasadorin” e Bashes ne komision. Ky eshte modeli i fletes se votimit qe rreth 6 milionë qytetare austriake do te votojne ne zgjedhjet parlamentare.

Une dhe 38 deputet te opozites kemi 5 muaj qe kemi firmosur per ndryshimin e sistemit tone bastardt zgjedhor, ku deputetet i emeron kryetari e nuk i zgjedh qytetari, por pas dy ditesh takime ketu ne Viene, edhe Damiani e kuptoi qe listat e hapura me vote preferenciale jane shume e shume here me te mira se listat me “Pagese” te kryetareve. Une Damiani por dhe Ky perfaqesuesi i PD nuk besojme qe austriaket jane me pak vend demokratik se ne!!!!

Pas kesaj besoj qe do biem rehat te gjithe se ne parlament do shkojne vetem ata qe votohen nga qytetaret shqiptare, e jo vemje te kryetareve te partive. Pas ndryshimit te sistemit zgjedhor nuk ka me “ faktore” politik me “silikon”. E di qe do nerziten disa spiune te sigurimit me pseudonime qefulli, lavreku, korani, qe drejtojne emisione televizive, sepse nuk do jene me jo deputet por as kryepleq, klloun te peshtire qe na i paraqesin si mender faktore, po kujt i plasi ????” shkruan Murrizi.

J.V/Dosja.al

Një Koment në “Murrizi publikon foton i qeshur: Meqë Basha u pajtua me PS-në, s’ka kuptim të rri i zemëruar me Gjiknurin

  1. Po’ ok o murriz pirdhu shikoje dhe Ca’ kohe deputetllikun

Shto Koment