Politike

“Mund të quhet incident diplomatik”, Baton Haxhiu: Yuri Kim u poshtërua nga presidenti Meta

Haxhiu u shpreh se   platforma e presidentit për Reformën në Drejtësi është një kthim pas.
Featured image of article: “Mund të quhet incident diplomatik”, Baton Haxhiu: Yuri Kim u poshtërua nga presidenti Meta Baton Haxhiu, analist

TIRANË- Analisti Baton Haxhiu ka folur sot për rritjen e tensioneve në Shqipëri pas deklaratës së ambasaodres së SHBA. Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në Top Channel, Haxhiu u shpreh se   platforma e presidentit për Reformën në Drejtësi është një kthim pas.

Më tej ai tha se tha se ambasadorja u fye nga prëesidenti, ndaj dhe reagimi i saj ka qenë i fortë në ditët e fundit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ata e pranojnë mendimin ndryshe, por nuk pranojnë të poshtërohen. Takimi i ambasadores me këshilltarët ishte poshtëruese për ambasadoren. Kjo mund të quhet incident diplomatik”, u shpreh analisti.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment