Horoskopi

Romancë, pasion i fshehtë dhe projekte të mëdha/ Horoskopi sipas Susane Miller për muajin prill

Featured image of article: Romancë, pasion i fshehtë dhe projekte të mëdha/ Horoskopi sipas Susane Miller për muajin prill Horoskopi i muajit prill 2019 nga Susane Miller.

Dashi(21 Mars – 19 Prill)

Ju po hyni në muajin tuaj të ditëlindjes dhe planetët e lumtur do të lëvizin drejt shenjes suaj, të gatshëm për t’ju mbështetur mbi të gjithë të tjerët. Muaji fillon me hënën e re në Aries, më 5 prill, një moment veçanërisht i rëndësishëm për ju dhe dyfish, kështu që nëse ditëlindja juaj bie në ose afër asaj dite. Në javën që vjen, nisni ëndrrat tuaja më të dashura, por për shkak të kryqëzimeve nga Saturni dhe Plutoni, sigurohuni që strategjia dhe qëllimi juaj të jenë të qëndrueshme dhe në shenjestër.

Puna: menaxhimi në punë duket se ka të bëjë me ndryshimet dhe duke aplikuar presion mbi të gjithë në kompani, përfshirë edhe ju.. Mendoni dy herë për përgjigjen tuaj dhe zgjidhni një mënyrë më delikate për të shprehur mendimin tuaj. Në krahë është Jupiter, dhurues i dhuratave dhe fatit, duke ruajtur sektorin tuaj të medias (pavarësisht nëse punoni në media ose jeni subjekt i publicitetit pozitiv). Megjithëse nuk mund të pëlqeni qëndrimin e ashpër të një ose më shumë VIP-ve, duket se jeni në një pozicion të mbrojtur, kështu që mund tw reagoni.

Dashuria: Mund të vijë tek ju tani nëse jeni i vetëm, një mik mund t’iu prezantojë me dike. E martuar ose e vetme, ky është momenti juaj më i mirë i muajit, për të gjetur dashurinë, të shijoni dashurinë ose të krijoni një fëmijë, këto momente të bukura do të vijnë afër fundjavës së 13-14 prillit, kur Dielli në Aries do të përafrohet me planetin e fatit Jupiteri në Shigjetari. Hëna e tranzicionit do të ndihmojë gjithashtu, duke lëvizur përmes zjarrit-shenjë Leo, duke e bërë këtë një fundjavë të përsosur për argëtim dhe shijuar një prekje të pampering. Marsi, sundimtari juaj, do të vizitojë Binjakët nga dita e parë e prillit deri më 15 maj, duke ju dhënë mundësi të shumta për të marrë pushime të fundjavës. Motra ose vëllai juaj gjithashtu mund të ndikojë kryesisht në këto udhëtime tani.

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj më 20 prill, për të qëndruar deri më 15 maj, duke shtuar hijeshinë dhe karizmin tuaj. Nëse je i vetmuar dhe shpreson për dashuri, është mirë që të shoqërohesh kur Venusi është në shenjën tënde. Jepeni rëndësi pamjes suaj të jashtme, duke ndryshuar look-un tuaj, të prisni flokët, këto ndryshime do iu bëjnë ndiheni mjaft mirë.

Hëna e plotë më 19 prill mund të sjellë tensione, sepse Urani, planeti i befasishëm, do të jetë në kundërshtim me hënën e plotë. Ndoshta do të duhet të ndihmosh papritur një anëtar të familjes ose të adresosh shpejt një shqetësim që përfshin shtëpinë tënde ose dikë që lidhet me shtëpinë tënde. Marrëdhënia juaj romantike mund të bëhet e paqëndrueshme dhe shumë e keqe, sepse kjo mund t’ju bëjë të ndiheni të tronditur. Mos i hidhni duart tuaja në dëshpërim, meqenëse Jupiteri, planeti i fatit të mirë, duket i gatshëm të vijë në shpëtim.

Ju duket se po merrni shumë përgjegjësi në punë kohët e fundit. Në hënën e plotë, më 19 prill, VIP-të do të kërkojnë që çdo gjë të bëhet në rrugën e tyre, edhe pse do të ndiheni të keni një qasje më të mirë – vetëm nëse do t’ju dëgjonin. Falë ndikimit të Saturnit dhe Plutonit nëse ndjeni që askush nuk është nuk po ku dëgjon, ngushëllohuni duke ditur se pozicioni juaj i punës do të mbetet i fortë dhe i sigurt. Çdo ide krijuese që ju ofron, ka potencialin e pranimit të mirë, por vetëm, pasi sipërmarrësit më të mëdhenj kanë pasur kohë të trillojnë idetë tuaja përsëri.

Saturni do të kthehet në shenjë më 29 prill dhe do të qëndrojë aty deri më 18 shtator. Plutoni gjithashtu do të tërhiqet nga 24 prilli deri më 2 tetor dhe vlen të përmendet se të dy planetet janë në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderit, çmimeve dhe arritjeve. Ju mund të pësoni një pengesë të vogël këtë muaj (afër 23 ose 29 prillit) dhe nëse po, merrni kohë për të gjetur mënyra për ta zgjidhur atë. Nuk është koha e mirë për të filluar një biznes, prisni deri në gusht, sepse do të jetë një muaj i shkëlqyeshëm për ju. Ju keni një panoramë karriere të bujshme në eklipsin e fundvitit (në Ditën e Krishtlindjeve, më 25 dhjetor), kur do të keni gjashtë (nga dhjetë) trupa qiellorë për t’ju ndihmuar të shfaqni në mënyrë efektive talentet tuaja dhe t’ju promovoni në një mënyrë të madhe. Këto gjashtë planete do të ndizen në shtëpinë tuaj të famës dhe nderit. Uau! Shikoni fundin e dhjetorit për lajmet emocionuese të karrierës. Tani për tani kërkoni kohën tuaj dhe vazhdoni të bëni punën tuaj të shkëlqyer të zakonshme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju do të jeni mjaft të fokusuar tek paratë këtë muaj, falë hënës së re më 5 prill. Duket se doni të shijoni paratë që fitoni, por Saturni do t’ju kujtojë që keni detyrime të caktuara për të mbuluar së pari para se të shpenzoni për argëtim shoqëror ose veshje. Hëna e plotë më 19 prill mund të sjellë një tronditje nga një faturë ose raport nga kontabilisti juaj rreth taksave shtesë që ju detyroheni dhe sidoqoftë, është lajm që ju kurrë nuk e keni parë tju vijë.

Për vite me rradhë, keni pasur vështirësi me paratë në muajin prill, por me lëvizjen e Uranit në drejt Demit kjo gjë do të ndryshojë. E ardhmja juaj për të fituar para sigurisht duket e ndritshme. Është e mundshme që në vend që të paguash një shumë pranë hënës së plotë të 19 prillit të mundimshëm, mund të thuhet se paratë që prisni nuk do të arrijnë siç premtohet. Kjo mund të ketë të bëjë me një zgjidhje gjyqësore financiare të dhënë në favorin tuaj, një trensfertë bankare nga një investitor kapitalesh sipërmarrjeje për biznesin tuaj, ose një rimbursim tatimor që rezulton të jetë shumë më pak se sa prisni.

Mos u shqetësoni, sepse në këtë hënë të plotë keni aspekte madhështore për të shënuar një fitore të madhe në karrierën tuaj dhe për të parë brohoritje spektakolare për punën tuaj të bërë mirë në hënën e plotë të 19 prillit.

Ju nuk keni pasur kohë të mendoni për përmirësimin e shtëpisë tuaj, por Marsi (planeti) hyri në atë sektor më 30 mars dhe do të qëndrojë deri më 15 maj për herë të parë në dy vjet, kështu që tani mund të arrini shumë. Ju mund të gjeni një apartament të ri, të bëni riparime, të punësoni kontraktorët, ose të gjeni një shok të ri në dhomën e shtëpisë. Ose mund ta drejtoni energjinë e Marsit për të shijuar më shumë kohë me familjen tuaj, duke përfshirë edhe prindërit tuaj. Një anëtar i familjes mund të lindë një fëmijë, i cili do të tërheqë çdo anëtar të familjes së bashku në një fshikëz të ngrohtë.

Nëse jeni i vetëm ose i martuar, përdoreni këtë kohë për të dalë me rrethin shoqëror për të pasur më shumë kohë për romancë.  Nata më e mirë dhe më e bukur për romancë, pavarësisht nëse jeni i vetëm ose i martuar, do të jetë 9 prilli, kur Venusi, do të lidhet me sundimtarin tuaj, Neptunin, planetin e dashurisë së pakushtëzuar. Kjo mbrëmje do të ketë potencial të jetë mjaft magjik.

Binjakët (21 Maj- 20 Qershor)

Prilli ka ardhur dhe bashkë me të, shumë ftesa nga miqtë për ngjarje interesante shoqërore. Hëna e re e 5 prillit do t’ju sjellë në kontakt me shumë fytyra të reja në javët e ardhshme, por ju duket se keni shqetësime se sa do të kushtojë pjesëmarrja juaj nëse pranoni dhe shkoni. Saturni dhe Plutoni, të dyja do qëndrojnë së bashku në kartën tuaj të kreditit dhe në sektorin e kredive, dhe janë aty për të të kujtuar obligimet që ju nevojiten për të mbuluar këtë muaj para se të mendoni të kënaqeni me aktivitetet sociale. Gjithçka nuk është e humbur, për Jupiterin (dhënësi i dhuratave dhe fatit) do të dërgojë trarët e lumturisë te Dielli dhe hëna e re nga sektori juaj i partneritetit, duke sugjeruar se partneri juaj mund të jetë i gatshëm të paguajë një pjesë ose të gjitha shpenzimet e përfshira. Shikoni për fat nga një partner më 14 prill.

Ndërkohë, në karrierën tuaj, ju keni Venusin, Neptunin dhe Merkurin të mbledhura së bashku në Peshqit, shtëpia juaj e dhjetë e çmimeve dhe arritjeve, duke siguruar që ky do të jetë një muaj madhështor për të ecur përpara profesionalisht. Marrëveshjet financiare do të jenë jashtëzakonisht të favorshme dhe çdo para do të vijë me pagesa te vetme – me fjalë të tjera, tufa të mëdha. Me Neptunin kaq të shquar, sidomos më 9 prill kur Neptuni do të përafrohet me planetin e bukur Venus, ju mund t’ju kërkohet të bëni një film, video ose të keni foton tuaj në një gazetë, revistë apo faqe interneti të respektuar. Ju do të dashuroheni pas rezultatit.

Gjithë muajit, do të keni një avantazh të mrekullueshëm, sepse Marsi do të udhëtojë nëpër Gemini, duke ju dhënë një drejtim të lakmueshëm në të gjitha çështjet. Ju nuk e keni pasur këtë privilegj nga Marsi që nga fundi i prillit dhe majit 2017. Ky planet do t’ju japë besim dhe do ju bëjë të guximshëm dhe të merrni një pozicion udhëheqës kur shkoni pas një qëllimi të dashur zemra juaj. Marsi do t’ju japë zgjuarsi strategjike për të kapërcyer çdo pengesë, kështu që ndërsa ju keni këtë avantazh, nga 30 mars deri më 15 maj, përdoreni atë për të gjitha që ia vlen.

Një partner në dashuri ose biznes mund të bëhet bekim për ju më 14 prill, kur Jupiteri dhe Dielli punojnë së bashku në një mënyrë shumë të harmonishme. Ju mund të ndjeni dhuratën e madhe të lumturisë së Jupiterit nga kjo shtrirje deri në 12 prill ose deri më 15 prill. Me këdo që bashkëpunoni, kontabilistin tuaj, partnerin afarist, agjentin, publicistin, menaxherin e medias sociale ose në dashuri, bashkëshortin  ose partnerin, do të bëhet një moment i gëzuar për ju, duke ju dhënë edhe këshillën e duhur dhe ndihmën e mundshme. Ky person do t’ju sjellë lajme që do t’ju bëjnë të kërcejnë pnga gëzimi afër 14 prillit, prandaj sigurohuni që të përdorni datat e vërejtura gjatë kësaj fundjave për iniciativa të rëndësishme.

Më shqetësuese është se Saturni dhe Plutoni do të jenë në vështirësi deri në hënën e plotë, duke treguar se mund të keni një shpenzim të madh, si për taksa të paguara ose për ata që ju detyrohen një pagesë nuk do tregohet korrekt. Nëse kjo do të ndodhë, ju duket të jeni shumë i mërzitur për të (kjo është një hënë e plotë, dhe hënat e plota na bëjnë emocionale) dhe ju nuk do e prisnit aspak këtë gjë. Për fat të mirë, ju jeni një Gemini fleksibël dhe i shkathët dhe mund të gjeni një zgjidhje nëse shikoni. Kërkoni këshilla nga partneri juaj ose një ekspert që punësoni – ky person përfaqëson pjesën më të mirë të jetës tuaj, prandaj mbështetuni në udhëzimet e tij ose të saj. Mund t’ju befasojë dhe t’ju japë përgjigjen që ju nevojitet.

Më vonë këtë muaj, Plutoni dhe Saturni do të kthehen në retrogradë në shtëpinë tuaj të tetë të parave të njerëzve të tjerë. Nëse po përpiqeni të fitoni miratimin për një hua, të vendosni një trashëgimi, të aplikoni për një bursë ose ndihmë financiare universitare, vendosni aplikimin tuaj në fillim të muajit. Pas datave 24 dhe 29 prill, datat që këto planete përkatëse janë në retrogradë, mund të hasni vonesa dhe përzierje derisa këto planete të shkojnë drejtpërdrejt, respektivisht 2 tetor dhe 18 shtator. Ju do ta gjeni këtë një kohë të çmuar për të shqyrtuar mënyrën se si keni trajtuar paratë në muajt e fundit dhe vendosni për çdo korrigjim të kurseve financiare që dëshironi të bëni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju do të jeni i vendosur të bëni përparim në karrierën tuaj këtë muaj, dhe për këtë qëllim, universi do t’ju ndihmojë. Hëna e re e 5 prillit do të rrisë besimin turaj dhe ju do të keni nevojë për atë energji, për të gjykuar nga pozicionet e Saturnit dhe Plutonit, ju po përballeni me një konkurrencë të ashpër nga ata që janë jashtë që duan të vjedhin një pjesë të biznesit tuaj. Ju gjithashtu mund të keni konkurrencë të brendshme-dikush brenda kompanisë suaj mund të marrë meritat për punën tuaj. Pozicioni i Plutonit sugjeron se këta armiq mund të përdorin taktika të padrejta dhe të dëshpëruara. Qëndroni vigjilent dhe së shpejti do të zbuloni një model për taktikat e tyre.

Gjatë gjithë prillit dhe gjysmës së parë të majit, Marsi do t’ju kërkojë të bëni hulumtime dhe strategji rreth situatës tuaj aktuale të punës. Mos lejoni që anticsat patetike të konkurrentëve tuaj të depresojnë ose t’ju largojnë ju nga kërkimi juaj. Vazhdoni të punoni me përqendrim të mirë, sepse Jupiteri do të jetë asi juaj secret, ky planet me fat të mirë do të sinjalizojë Diellin dhe hënën e re në 5 prill dhe ditët që e ndjekin atë. Ndërsa afroheni më pranë datës 14 prill, data që Jupiteri dhe Dielli do të bashkohen, ju ka të ngjarë të bëni një zbulim tw madh pwr veten tuaj. Dielli, siç thashë, lidhet me të ardhurat tuaja, kështu që edhe nëse duhet të shpenzoni para për të fituar para, duket se afër 14 prillit do të vijnë paratë dhe do të keni një tepricë.

Në jetën tuaj personale, nëse jeni I lidhur, ju mund të shqetësoheni për mirëqenien e partnerit tuaj, sepse ai person mund të kalojë njw periudhw tw keqe. Nga ana tjetër, ju mund të ndjeni se partneri juaj është shumë i kërkuar dhe dominues (dhe sipas meje, nuk mund të them se cila do të vlejë për ju). Nëse ndjeni ndonjë tension ose frustrim, keni arsye për të shpresuar. Jepni atij personi një hapësirë të vogël për të parë nëse situata zbutet. Venusi, Neptuni dhe Merkuri po punojnë për të mbështetur marrëdhënien tuaj nëse e doni partnerin tuaj dhe doni ta mbani aleancën tuaj të fortë. Ju mund të kuptoni se kjo është një fazë që po kalon partneri juaj, i sjellë nga një ngjarje sfiduese e jetës.

Shtëpia juaj ose familja juaj do të jetë subjekt i vëmendjes suaj në hënën e plotë, më 19 prill. Urani, planeti që sjell ngjarje të paparashikueshme të jetës, do të lidhë Diellin dhe do të kundërshtojë hënën, kështu që ju mund të keni papritur të merrni pjesë në nevojat si një anëtar i familjes. Përndryshe, shtëpia ose apartamenti juaj mund të sjellë një situatë që do t’ju duhet të adresoni me shpejtësi.

Hëna është sundimtari i Gaforres, kështu që do të duhet të qëndroni në gishtërinjtë tuaj në afërsi të hënës së plotë më 19 prill, kështu mbani një orar të hapur, jo shumë të mbushur. Dielli është sundimtari natyror i shtëpisë tuaj të dytë financiare, kështu që mund t’ju duhet të shkruani një çek për të rregulluar çdo gjë që vjen. Siç e shihni, paratë shkojnë jashtë, por paratë hyjnë gjithashtu, kështu që qëndroni të qetë.

Nëse je i vetmuar dhe kërkon dashuri, ju jeni në fat, sepse Venus do të jetë në Peshqit, një vend i përkryer për ju që të strehoni Venusin, nga muaji i kaluar, 26 mars deri 20 prill.

Luani (23 Korrik- 22 Gusht)

Kur të hapet prilli, do të dëshirosh të bësh një udhëtim të gjatë, më shumë gjasa për pushim dhe përtëritje. Hëna e re e 5 prillit do të rrisë ndjeshëm dëshirën tuaj për një largim, por Saturni dhe Plutoni në sektorin tuaj të punës janë duke sugjeruar që ju do të jeni të shqetësuar për të pasur të gjitha detyrimet e marra përpara se të mendoni që të hiqni dorë. Ngarkesa e punës duket e rëndë, dhe duket se nuk ka njerëz të mjaftueshëm në departament për të bërë të gjithë punën, gjë e cila ka vënë më shumë përgjegjësi mbi shpatullat tuaja. Ekipi që keni, do t’iu frikësohet nëse u thoni atyre se jeni duke menduar për të marrë një pushim të shpejtë, prandaj sigurohuni që do të punoni vonë derisa të keni parë gjithçka në përfundim.
Të gjitha hënat e reja krijuan një rrjedhë të fuqishme energjie prej dy javësh, kështu që një zgjidhje mund të jetë të punosh fort në projektin tënd deri të premten mbrëma, 12 prill dhe planifikoni të largoheni në fundjavën e 13-14 prillit. Kjo është kur Dielli, sundimtari yt, do të marrë trarët të artë nga Jupiteri, planeti i fatit të mirë. Jupiter do të bëjë të mundur që të shkoni, me kusht që të merrni pjesë në punë me një ndjenjë të mirë paraprakisht.
Jupiteri do të jetë në afërsi të kësaj hëne të re, duke sugjeruar se një udhëtim shumë romantik mund të jetë rrugës nëse jeni duke takuar dikë të veçantë. Edhe nëse nuk keni ndonjë në jetën tuaj tani, Marsi do të jetë në Binjakët shumë të përputhshëm, një shenjë ajri që do të ndihmojë që natyra e zjarrit tuaj të djegë më me shkëlqim. Është e qartë, të shtunën, 13 prill dhe e diel, 14 prill, do të jenë dy nga ditët e tua të preferuara të muajit.

Marsi do të ndriçojë shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të shpresave, dëshirave dhe miqësisë, kështu që në mënyrë alternative, ju mund të udhëtoni me një mik ose fluturoni për të parë dikë. Në fakt, mund të qëndroni në shtëpinë e mikut tuaj. Nëse jeni i martuar, mund të jeni në një aventurë shumë romantike me bashkëshortin tuaj. Është gjithmonë e mundur që të udhëtoni për punën tuaj për të marrë pjesë në një seminar apo shfaqje tregtare. Megjithatë, ndihem se udhëtimi juaj ka potencial të përfundojë në pluhur zanash, kështu që bëni më të mirën për të shkuar për argëtim romantik! Mundësia juaj fillon në hënën e re, më 5 prill dhe vazhdon për dhjetë ditë.

Kur të ktheheni në shtëpi, mos e hiqni valixhen tuaj, pasi hëna e plotë, më 19 prill, përsëri do t’ju kërkojë të largoheni nga qyteti, por këtë herë, vetëm një distancë e shkurtër. Ky udhëtim i vogël ka të ngjarë të jetë për punë, pasi do të keni një qëllim për të përfunduar, por nuk do të jetë e lehtë për të arritur. Urani, planeti i ngjarjeve të paparashikuara, do të lidhet me Diellin dhe do të jetë në kundërshtim me hënën, një aspekt i tensionuar. Ju do të gjeni se nuk është koha më e mirë për të shkuar kudo, dhe nëse udhëtimi rezulton të jetë për punë, do të jetë e vështirë për të gjetur zgjidhje me personin që po udhëtoni për të parë. Sidoqoftë, Marsi do të jetë i pozicionuar mirë, kështu që një mik, njohje apo kontakt biznesi mund të ketë këshilla të mira për t’ju ndihmuar të zgjidhni bllokimin me klientin dhe të gjeni një mënyrë për të krijuar një situatë të favorshme për të dyja palët.

Nëse ju kërkohet të nënshkruani një kontratë pranë hënës së plotë të 19 prillit (është shumë e mundshme), bëni më të mirën tuaj për të vonuar. Tregojini kontratën avokatit tuaj dhe në vend të kësaj, vendosni nënshkrimin për 2 maj, kur Merkuri do të jetë miqësor me Jupiterin.
Kur Venusi zhytet tek Dashi më 20 prill deri më 15 maj, ju do të jeni në elementin tuaj. Venusi do të shtojë një joshje hipnotike personit tuaj, dhe tek Dashi, do t’ju japë një qasje më të guximshme ndaj modës. Si një Luan, ti e do cilësinë dhe copa projektuesi, trajtoje veten me diçka të re dhe e bëje në thelb “ti” në çdo mënyrë.

Virgjëresha ( 23 Gusht- 22 Shtator)

Çështjet e parave do të konsumojnë shumë nga vëmendja juaj në prill, ndoshta sepse ju jeni duke aplikuar për ndihmë financiare studentore apo bursë, që kanë të bëjnë me një trashëgimi, duke negociuar një punë të madhe. Planetet duket se ju kanë shqetësuar për shpenzimet jo-thelbësore, të tilla si një pushim. Të dy Saturni dhe Plutoni po ju nxisin që të jeni të kursyer, por mos u shqetësoni është vetëm për tani.

Financa do të jetë përsëri në mendjen tuaj në hënën e plotë më 19 prill. Urani, planeti që sjell surpriza nga fusha e majtë, do të lidhë Diellin dhe do të kundërshtojë hënën direkt, ndoshta duke bërë për një tronditje nervore rreth parave në Hënën e plotë. Hënat e plota mbyllin biseda ose ngjarje dhe kërkojnë një përgjigje të shpejtë. Ju mund të merrni një faturë që nuk keni parë kurrë, duhet të bëni një riparim të shtrenjtë, ose të blini një makinë apo kompjuter të ri që prishet ose, anasjelltas, t’u thuhet se paratë që ju detyrohen të vonohen ose nuk arrijnë.

Shtëpia juaj sigurisht që është një vend me fat për ju tani, nëse filloni renovimet në shtëpinë tuaj ose apartamentin, ju do të rrisni ndjeshëm vlerën e pronës suaj. Blerja apo shitja e pronës gjithashtu është e favorizuar, dhe ju mund të bëni mjaft vrasje në proces. Nëse keni nevojë për mobilje, mund të zbuloni pikërisht artikullin lakmues në shitje ose në një zbritje miqsh dhe familjesh. Ju keni Jupiter me fat në shtëpinë tuaj të pronës dhe familjes pothuajse gjatë gjithë vitit, deri më 2 dhjetor 2019 dhe kështu kur bëhet fjalë për financat tuaja, blerja e pronës do të jetë në planet tuaja.

Për fat të mirë, në këtë kohë, Dielli do të shumëfishojë mirësinë dhe bujarinë e Jupiterit shumë herë për ju.
Në çështjet e dashurisë, tranzitimi i Venusit është në shenjën e saj të lartësuar, Peshqit, ku ajo shpreh fuqinë e saj të dashurisë me lehtësi, natyrisht dhe bujari. Tre planete në shtëpinë tuaj të martesës , sundimtari yt, Mërkuri, së bashku me Neptunin (dashurinë e pakushtëzuar) dhe Venusin (lumturinë) do të formojnë një lidhje të ëmbël dhe të këndshme me Saturnin (qëndrueshmërinë) dhe Pluton (transformuese) në sektorin tuaj të dashurisë . Nëse jeni i martuar, ky muaj do të jetë i fuqishëm, kështu që të flirtoheni me partnerin tuaj siç keni bërë kur u takuat për herë të parë.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Ju duket se keni shumë në pjatën tuaj këtë muaj dhe mund të përdorni ndonjë ndihmë. Nëse mund të përballosh të punësosh një babysitter apo ndihmës për ditët kur e di që ke shumë për të bërë, mos ngurro. Kariera juaj, një marrëdhënie personale dhe detyra që lidhen me shtëpinë ose familjen do të kenë nevojë për vëmendje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një marrëdhënie duket të jetë duke hyrë në një fazë të re pas hënës së re në Dem më 5 prill. Ju jeni gati për të shkëmbyer unazat dhe premtimet nëse jeni i vetëm, ose nëse jeni tashmë të martuar, do të keni suksese të vazhdueshme bashkë. Përndryshe, kjo hënë e re mund të lidhet me një bashkëpunim biznesi dhe seriozitetin që po ndërmerrni në qasjen tuaj për ta bërë atë zyrtare, por në të vërtetë, duket se ka më shumë gjasa të përqendrohet në një marrëdhënie personale në mendjen tuaj.

Në të njëjtën kohë, ju keni Jupiter në vijën kufitare , pak larg, por matematikisht të rëndësishme të dërgoni trupa të artë në hënën e re dhe në Diell, dhe ky planet i fatit të mirë është në sektorin tuaj të komunikimit.

Kjo do të thotë që ju do të gjeni saktësisht fjalët e duhura kur ju keni nevojë më së shumti, kështu që nëse ju duhet të përballeni me një pengesë, e dini se ju mund të flisni në rrugën tuaj nëpërmjet problemit me personin e duhur. Kini besim në aftësinë tuaj për të zbutur pa probleme dhe me edukatë një vështirësi. Jupiter është në një shenjë intelektuale, kështu që mbani veten, gjëra të bukura priten.

Hëna e plotë në shenjën tënde, Peshorja, më 19 prill mund të sjellë një moment të tensionuar. Urani, planeti i lajmeve të papritura, do të lidhë Diellin dhe do të kundërshtojë hënën, kështu që pavarësisht se çfarë do të dalë, nuk do ta shihni se po vjen. Partneri juaj duket se po vepron në mënyra jo-karakteristike dhe ju duket e habitur dhe jo pak i kënaqur. Hëna e plotë do të vij në shtëpinë tuaj të parë, gjë që tregon se çdo lajm që dëgjoni do të jetë i rëndësishëm për ju.

Dielli, i përfshirë në hënën e plotë të 19 prillit, rregullon shtëpinë tuaj njëmbëdhjetë diellore, kështu që nëse nuk keni një partner në dashuri ose biznes, atëherë një mik mund të hyjë në një copë toke të vështirë dhe do të ketë nevojë për ndihmën tuaj. Në anën tjetër, shoku juaj mund të thotë ose të bëjë diçka për të kaluar ju, duke ju bërë të mërzitur. Dielli rregullon marrëdhëniet tuaja platonike në tabelën tuaj diellore, ndërsa hëna e plotë diellore rregullon karrierën tuaj, kështu që të dy sjellin një turbulli të vogël në këtë kohë.

Nuk ka dyshim se do të ndiheni të shtyrë dhe të tërhequr në prill, por në këtë pikë të muajit, më 19 prill, Jupiter do të jetë në një pozitë ideale. Instinktivisht, ju do të dini çfarë të bëni, dhe Jupiter do të mbrojë interesat tuaja gjatë gjithë rrugës. Edhe pse situata mund të jetë fillimisht e tensionuar, fakti është se po shfaqet për t’ju treguar se diçka duhet të ndryshojë, dhe kjo hënë e plotë do të punojë për t’ju treguar dhe për t’ju mbrojtur. Pasi të bëni ndryshimet, gjërat gati pothuajse do të përmirësohen për ju.

Virgjëresha (23 tetor- 21 nëntor)

Ju do të punoni shumë për një projekt të ri që ju e kërkoni me gëzim, sepse do të ketë shumë për të mësuar. Megjithatë, ekziston një gabim i mundshëm, nëse duhet të nënshkruani letrat, arritja e marrëveshjes mund të jetë më e vështirë se sa që fillimisht do të supozonit se do të ishte. Saturni dhe Plutoni, të bazuara në shtëpinë tuaj të tretë të kontratës diellore, do të udhëtojnë së bashku, të bashkuar dhe të komunikojnë një ton të ashpër “rrugën time ose autostradën”.

Saturni dhe Plutoni janë të orientuara bukur në një treshe të planetëve në shtëpinë tuaj të pestë krijuese (shtëpia që rregullon romancën) Venus, Neptuni dhe Merkuri-duke zbuluar se klienti juaj admiron idetë, kreativitetin dhe shprehjet tuaja artistike. projekti, klienti ose shefi juaj duken mirë. Idetë tuaja janë të freskëta, të reja dhe në disa raste, të guximshme. Kjo është një arsye e fuqishme që klienti juaj të dëshirojë të krijojë një marrëveshje.

Mos nënshkruani asgjë më 1 prill kur Merkuri dhe Neptuni janë në sinkronizim. Në vend të kësaj, përdorni 6 prill ose 12-13 prill, ditët më të mira të muajit për vendosjen e emrit tuaj në një dokument.Nëse nuk po nënshkruani dokumentet këtë muaj, por përkundrazi shkruani një raport ose dorëshkrim, redaktim, hulumtim ose shkrim kodin jini të kujdesshëm.

Ju do të motivoheni për të bërë një punë të mirë, paratë që fitoni do të jenë të mjaftueshme. Nëse jeni paguar tani ose në të ardhmen, ky projekt duket i rëndësishëm dhe kompensimi juaj do t’ju pëlqejë. Me Marsi që aktualisht po kalon nëpër shtëpinë tuaj të tetë të kartave të kreditit, huave, taksave dhe detyrimeve të tjera, financat do të jenë në mendje dhe shpenzimet tuaja ka të ngjarë të jenë të larta. Kujdes shëndetin, sepse do të punoni shumë. Në hënën e plotë në Libra, më 19 prill, mund të rrëshqisni bateritë dhe të keni nevojë për pushim. Saturni do të jetë në vështirësi në hënën e plotë, dhe Urani do të kundërshtojë hënën e plotë, kështu që do t’ju duhet fuqia juaj për t’u marrë me atë që po vjen. Romanca do të jetë e lavdishme, sepse Venusi do të shkoj tek Peshqit, sektori juaj ‘truelove’, për të qëndruar nga një javë para 1 prillit deri më 20 prill.

Brenda atyre javëve kur Venusi është tek Peshqit, të martën në mbrëmje, 9 prilli do të jetë nata juaj më e mirë për romancë, kur Venus dhe Neptuni do të përafrohen dhe do jeni të papërmbajtshëm.

Shigjetari (22 nëntor- 21 dhjetor)

Nëse jeni në një partneritet në biznes ose jeni në dashuri, një angazhim ose martesë mund të bëhet gjatë muajit prill ose në fillim të majit, sepse Marsi tani do të nxjerrë në pah shtëpinë tuaj të shtatë të premtimeve dhe angazhimeve serioze në çështjet e partneritetit ose bashkëpunimit. Nëse po takohesh seriozisht me dikë, ka të ngjarë të mendosh rreth martesës. Nëse jeni i martuar, ju do të dëshironi që partneri juaj të marrë drejtimin. Kjo prirje gjithashtu e bën të mirë për të hetuar krijimin e një zyrtari të ri të aleancës së biznesit duke nënshkruar dokumente.

Nëse jeni bashkangjitur, hëna e re e 5 prillit mund të sjellë një diskutim nëse do të ketë një fëmijë tani. Përsëri, paraja bëhet një konsideratë si ju keni Saturnin, planetin detyrë, në shtëpinë tuaj financiare. Megjithatë, mos e mbivlerësoni paratë sepse duket se familja juaj do të jetë e këndshme dhe mund t’ju ndihmojë financiarisht në një afat të shkurtër nëse të keni një fëmijë është dëshira juaj e thellë.

Një miqësi mund t’ju japë pauzë gjatë hënës së plotë, 19 prill. Hëna e plotë do të sjellë tensione tek çdo person i çdo shenje, sepse Urani, planeti i paparashikueshmërisë, do të bashkojë Diellin dhe do të kundërshtojë hënën në një aspekt të ngushtë. Një mik femër mund të bëjë diçka që kurrë nuk keni menduar se ajo do të jetë e aftë të bëjë, dhe ju ndoshta nuk do të jeni të lumtur për këtë.

Jupiteri, sundimtari juaj, do të jetë në këndin e përsosur matematik në atë hënë të plotë, një bekim, sepse ajo do të jetë në këndin më harmonik të mundshëm me atë Diell dhe Hënë të mundimshëm më 19 Prill.

Venusi në Dem, shtëpia juaj e pestë e dashurisë së vërtetë, nga 20 prilli deri më 15 maj do të jetë një zhvillim i këndshëm, duke ju dhënë shpresë për një jetë shoqërore të qetë. Bëni gjithçka që mundeni për të përmirësuar pamjen tuaj gjatë asaj kohe, sepse do të gëzoni rezultatet dhe do të grumbulloni shumë komplimente. Venusi vjen vetëm në sektorin tuaj truelove një herë në vit, prandaj përdorni këtë fazë sa më mirë që mundeni!

Bricjapi (22 dhjetor- 19 janar)

Vetë disiplina dhe përzgjedhja juaj do të jetë shumë e fortë tani dhe në muajt e ardhshëm, sepse Saturni, sundimtari juaj, po i afrohet shumë Plutonit, brenda vetëm tre gradëve njëri-tjetrit, kështu që ky aspekt i rrallë do të fillojë të ndikojë nga ju tani. Saturni do t’ju ndihmojë të ndërtoni një strukturë në jetën tuaj, sepse Saturni mëson se nëse merrni më shumë përgjegjësi dhe mbeteni të përkushtuar ndaj punës tuaj pa u shkëputur, rezultatet mbresëlënëse që ju do të jetë krenar për të vet do të rrjedhin për ju.

Këto planete do t’ju kërkojnë të bëni një sakrificë të ditëve të sotme për të përmbushur një objektiv të madh që do të duhet kohë dhe përpjekje për të përfunduar, të tilla si të kenë një fëmijë, të blejnë një shtëpi, të filloni një biznes ose të kthehen në kolegj për një diplomë universitare.

Një mënyrë tjetër kjo hënë e plotë mund të ndikojë në ju ka të bëjë me riparimet ose rinovimet që keni planifikuar të bëni në pronën tuaj. Plutoni do iu ndihmojë në rinovimet e shtëpisë dhe i gjithë muaji do të sjell ndryshime për familjen tuaj. Ka disa tregues se ju mund të keni për të mbështetur planet tuaja për një kohë, sepse bizneset e reja do të vijnë në, dhe ritmi do të jetë i shpejtë.

Ju do të jeni nën një presion në prill dhe kur ndien stres, disa njerëz janë të prirur për të marrë një vijë të vështirë për të fituar kontrollin. Deri më 19 prill, hëna e plotë do të kalojë shpejt vëmendjen tuaj në pozitën tuaj në kompaninë tuaj dhe në industrinë në përgjithësi. Urani do të lidhë Diellin në sektorin tuaj të shtëpisë dhe të kundërshtojë hënën e plotë. Lajmet në karrierën tuaj do të vijnë të shpejtë si vetëtima. Një çështje e karrierës do të arrijë kulmin, por nëse ju merrni një ofertë për një promovim ose një punë të re, ju do të keni faktorë në detyrimet në shtëpi. Lajm i papritur do të dalin nga shtëpia ose një anëtar i familjes në këtë kohë, dhe me Diellin bashkëpunon Urani.

9 prilli do iu gjej në një pushim të bukur, që do ta keni shumë të nevojshëm të jeni aty. Ndoshta ju mund të sillni bashkëshortin tuaj, ose nëse jeni duke takuar, dashurën tuaj.

Së fundmi, vendosni një rreth të madh rreth 22 Prillit, kur Urani, planeti i befasishëm, do të lidhë Diellin me Demin. Bricjapët e lindur më 24 dhjetor ka të ngjarë të ndiejnë dridhjet. Bëni kujdes!

Ujori (20 janar- 18 shkurt)

Ju jeni një shpirt i përzemërt dhe miqësor, por këtë muaj ju do të preferoni pak kohë. Hëna e re në shenjën tuaj do të ndodhë më 5 prill, duke ju dhënë një shans për të planifikuar një udhëtim të vogël në një vend të afërt jo shumë larg nga shtëpia. Shko me një mik ose partnerin tënd, pasi të duhet kohë për të menduar dhe komplotuar hapat e ardhshëm. Nëse jeni krijues, mund të dëshironi të jeni larg pa  rutina për të punuar në një projekt letrar apo artistik pa ndërprerjet e zakonshme të njerëzve të ndaluar nga zyra juaj.

Kur shtëpia e tretë është energjike, ashtu si tuajat këtë muaj, shpesh është koha për të nënshkruar një kontratë. Nëse avokati juaj ju sinjalizon se është gati të nënshkruhet, vazhdoni dhe bëni atë, sepse Merkuri nuk është më në kundërshtim, ashtu siç ishte muaji i kaluar. Nënshkrimin mund ta bëni më 14 prill ose muajin e ardhshëm, 2 maj. Nëse nuk mund të presësh kaq gjatë, shmangni 1 prill kur Merkuri dhe Neptuni do të krijojnë konfuzion dhe klauzolat do të errësohen.  Hëna e re e 5 prillit mund t’ju gjejë të udhëtoni në distancë të shkurtër ose të punoni në një projekt me shkrim ose kodim që do të kërkojë përqendrim. Motra ose vëllai juaj mund të ndikojë në jetën tuaj më të dukshme se zakonisht, dhe ju do të gëzoni të jeni me vëllezërit tuaj ose me kushëririn tuaj.

Udhëtimi përsëri do të jetë në mendje në hënën e plotë, më 19 prill, kur hëna e plotë në Libra do të shfaqet në shtëpinë tuaj të nëntë të udhëtimit në distanca të gjata, njerëzve të huaj dhe vendeve. Kjo nuk do të ishte një kohë ideale për t’u larguar, pasi Urani do të kundërshtojë hënën e plotë dhe do të bashkohet me Diellin, kështu që një anëtar i familjes mund t’ju duhet papritur, pasi të arrini në destinacionin tuaj dhe nëse po, nuk do të prisni. Ka shumë mënyra të mundshme që kjo hënë e plotë mund të funksionojë, por për fat të mirë, Jupiteri do të jetë në anën e përsosur për të ndihmuar situatën. Është e mundur që një mik që jeton në qytetin tuaj mund t’ju ndihmojë nëse jeni larg.

Puna: Nëse po aplikonit për një punë, do të ishte e mençur që dikush t’i hetojë referencat tuaja. Ju duhet të jeni absolutisht i sigurtë se njerëzit me të cilët besoni me të ardhmen tuaj profesionale mund të mbështeteni në t’ju japin një rishikim me ngjyra të ndezura.

Nëse punoni në një fushë artistike, tani mund të merrni një detyrë fitimprurëse nga një klient i cili admiron punën tuaj. Bëni një prezantim ose dorëzoni një propozim më 9 prill, kur do të merrni më së shumti miratimin dhe buxhetin dhe mund të merrni edhe dy projekte, ose dy shitje, me hënën në Binjakët.

Dashuria: Në dashuri, po shikoni një periudhë të shkëlqyer për të gjetur dashuri të re, qoftë të vetme, ose për të marrë kohë për të festuar dashurinë që keni me partnerin tuaj. Mars, planeti i energjisë seksuale, do të vizitojë Gemini, shtëpinë tuaj të pestë të truelove nga 30 mars deri më 15 maj, një zhvillim i mrekullueshëm, një herë në dy vjet. Kjo do të jetë koha më e mirë e vitit 2019 për romancë.

Shtimi i joshjes suaj do të jetë Venusi në shenjë zjarri, një shenjë që merr së bashku me elementin tuaj të ajrit të Ujori, nga 20 prilli deri më 15 maj, dhe siç u përmend më parë, do të keni edhe Marsin e gjallë në Binjakët. Këtë muaj, koha më e mirë për dashuri do të mbërrijë në dhjetë ditët e fundit të prillit, dhe ju do të keni gjysmën e parë të majit për të shijuar gjithashtu. Ekziston një përjashtim i zgjedhjes, fundjava e 13-14 prillit duhet të jetë hyjnore për ujin e vetëm dhe të bashkuar. Merrni një udhëtim të vogël dhe kthehuni në shtëpi me ngjyra të ndezura, ky është muaji juaj për dashuri.

Peshqit (19 shkurt- 20 mars)

Ju do të jeni mjaft të fokusuar në paratë këtë muaj, falë një hobi të ri në 5 prill në shenjën fillestare të Aries, shtëpinë tuaj të dytë të financave personale. Duket se doni të shijoni paratë që fitoni, por Saturni do t’ju kujtojë që keni detyrime të caktuara për të mbuluar së pari para se të shpenzoni për argëtim shoqëror ose gjëra që duhet të vishni. Kjo mund t’ju pengojë, por këtë muaj, duke mbetur financiarisht konservatore, do të jetë veprimi juaj më i mirë, të paktën derisa të shihni se çfarë ndodh më vonë në muaj.

Hëna e plotë më 19 prill mund të sjellë një tronditje nga një faturë ose raport nga kontabilisti juaj rreth taksave shtesë që ju detyroheni dhe çfarëdo që është, është lajm që ju kurrë nuk keni hasur më parë. Bëni më të mirën tuaj për të marrë kthimin tuaj të taksave bërë herët në prill, javë para se të vijë ky hënë e plotë. Ndërkohë që mund të dalin shpenzime të ndryshme (jashtë taksave), mund të mos ju shqetësojë aq shumë sa ju keni ndjerë në Primet e mëparshme. Për vite me rradhë, keni pasur aspekte të vështira në muajin prill në lidhje me paratë, por ato po fillojnë të zhduken, kur Urani të shkojë më thellë në Toro të përputhshëm. E ardhmja juaj për të fituar para sigurisht duket e ndritshme.

Është e mundshme që në vend që të paguash një shumë parash, mundet që paratë që prisni nuk do të arrijnë siç premtohet, qoftë përkohësisht ose aspak. Kjo mund të ketë të bëjë me një zgjidhje gjyqësore financiare të dhënë në favorin tuaj, një tel nga një investitor kapitalesh sipërmarrjeje për biznesin tuaj, ose një rimbursim tatimor që rezulton të jetë shumë më pak se sa prisni.

Mos u shqetësoni megjithatë, sepse në këtë hënë të plotë ju keni aspekte madhështore për të shënuar një fitore të madhe në karrierën tuaj dhe për të parë brohoritje spektakolare për punën tuaj të bërë mirë në të njëjtën kohë me hënën e plotë të mundshme të 19 prillit. Jupiter, mrekulli-punëtor, duke vizituar shtëpinë tuaj të dhjetë të arritjeve prestigjioze në karrierë, do të dërgojë një rreze të mahnitshme (një tring perfekt) në Diellin kalimtar në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara, duke treguar se një lajm i mirë për paratë është e mundur nëse e kërkoni. Disa ditë më parë, nga e premtja, 12 prill, deri të dielën, më 14 prill, ju keni gjithashtu aspekte bujare për lajmet financiare, prandaj i bëni ato të punojnë për ju.
Ju nuk keni pasur kohë të mendoni për përmirësimin e shtëpisë tuaj, por Mars hyri në atë sektor më 30 mars dhe do të qëndrojë deri më 15 maj për herë të parë në dy vjet, kështu që tani mund të arrini shumë. Ju mund të gjeni një apartament të ri, të bëni riparime, të punësoni kontraktorët, ose të gjeni një shok të ri në dhomën e shtëpisë, nëse është qëllimi – ka shumë që mund të bëni një pluhur nga lista juaj e dëshirës. Një anëtar i familjes mund të lindë një fëmijë, i cili do të tërheqë çdo anëtar të familjes së bashku në një fshikëz të ngrohtë. Është e mahnitshme që një pako e vogël e jetës mund të sjellë aq shumë gëzim.
Në çështjet e dashurisë, ju jeni një nga më të mirat e të gjitha shenjave të këtij muaji. Ndërsa hyni në prill, Venusi do të ketë mbërritur tashmë në Peshqit dhe do të qëndrojë deri më 20 prill. Venusi konsiderohet jashtëzakonisht i fortë dhe i dashur në Peshqit, duke ju dhënë një rënie të dyfishtë lumturie. Nëse jeni i vetëm ose i martuar, shfrytëzoni këtë kohë për të qenë jashtë me miqtë tuaj dhe për të bërë kaluar sa më shumë romancë. Nëse e keni gjetur tashmë dashurinë tuaj, atëherë argëtohuni së bashku, ashtu si kur u takuat për herë të parë. Një fundjavë larg së bashku do të ishte ideale, zgjidhni 6-7 prill ose 13-14 prill, sepse ato do jenë ditë të veçanta.
Nata më e mirë dhe më e bukur për të përjetuar një romancë, pavarësisht nëse jeni i vetëm ose i martuar, do të jetë 9 prilli, kur dashuria, Venus, do të lidhet me sundimtarin tënd, Neptunin, planetin e dashurisë së pakushtëzuar. Kjo mbrëmje do të ketë potencial, të jetë mjaft magjike, kështu që edhe pse bie të martën, takoni partnerin/en për një darkë të mrekullueshme dhe festoni dashurinë që ndieni për njëri-tjetrin.

 

Shto Koment