Showbiz

“Mua për një llamb të djegur me kthejnë pas”, Veleshnja i drejtohet Endri Fugës: Vetëm betoniere në Tiranë, di ti kush i mbush xhepat me këta? (VD)

Në videon që ai ka publikuar në Instastory vihet re që gjatë gjithë kohës ka betoniere nëpër tiranë, e për këtë fakt kritikon qeverinë duke ju referuar Endri Fugës,
Featured image of article: “Mua për një llamb të djegur me kthejnë pas”, Veleshnja i drejtohet Endri Fugës: Vetëm betoniere në Tiranë, di ti kush i mbush xhepat me këta? (VD) Rezart Veleshnja dhe Endri Fuga

TIRANË- Aktori i njohur i humorit Rezart Veleshnja është një prej personazheve më të përfolur të showbizzit shqiptar që herë pas here thumbon Kryeministrin Edi Rama, dhe çdo qeveritar tjetër në vend.

Ai gjithmon publikon foto apo video për problemet që has nëpër kryeqytet duke kritikuar në këtë mënyrë personat përgjegjës. Këtë herë ai është ankuar për makinat që tranportojnë betonin në vendet ku po bëhen punime, por ky fakt e ka shqetësuar Veleshnjën.

 

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në videon që ai ka publikuar në Instastory vihet re që gjatë gjithë kohës ka betoniere nëpër tiranë.

Është bërë  kantier ndërtimi. Ja iku njëra, po vjen tjetra, jemi tek Liceu, në mes të ditës”-dëgjohet të thotë aktori teksa është në lëvizje me makinë.

Ndërsa krahas videove ai ka bërë tag Endri Fugën, Drejtori i Komunikimit të Qeverisë, dhe shkruan: Dikush të japi një përgjigje ca fuckin duan betonieret në mes të Tiranës në orën 1 të drekës.

A.C/Dosja.al

Shto Koment