Aktualitet

“M’u afrua vetë. Vetëm e preka…”/ Rrëfehet roja i shkollës që akuzohet se abuzoi me 15-vjeçaren, pamjet filmike që tregonin aktet u publikuan dhe në Instagram

Burime nga Policia bëjnë me dije për Dosja.al se materiali prej 60 sekondash tregonte disa adoleshentë duke kryer veprime seksuale dhe një vajzë që shihej qartë se ishte e mitur. Pamjet tashmë janë fshirë nga rrjetet sociale.
Featured image of article: “M’u afrua vetë. Vetëm e preka…”/ Rrëfehet roja i shkollës që akuzohet se abuzoi me 15-vjeçaren, pamjet filmike që tregonin aktet u publikuan dhe në Instagram Foto Ilustruese

TIRANËDosja.al ka zbardhur detaje rrëqethëse nga abuzimi seksual që është bërë ndaj 15-vjeçares në Tiranës, nga roja i shkollës ku vajza mësonte dhe tre djemt të rinj. Mësohet se pamjet filmike ku shihej qartë abuzimi me të miturën, kanë qenë publikuar në Instagram dhe kanë bërë xhiron e rrjetit duke marrë mijëra pëlqime, për disa ditë rresht.

Burime nga Policia bëjnë me dije për Dosja.al se materiali prej 60 sekondash tregonte disa adoleshentë duke kryer veprime seksuale dhe një vajzë që shihej qartë se ishte e mitur. Pamjet tashmë janë fshirë nga rrjetet sociale.

Ndërkohë, Dosja.al ka zbardhur detaje edhe nga dëshmia e 65-vjeçarit, që tashmë ndodhet pas hekurave. I arrestuari që punonte roje në shkollën ku mësonte vajza mësohet të jetë shprehur se vajza i është afruar vetë dhe se ai vetëm e ka prekur në vendet intime, por nuk ka abuzuar me të.

“Nuk kam abuzuar seksualisht me vajzën. Unë vetëm e kam prekur në vendet intime, ajo m’u afrua vetë,”– mësohet të ketë thënë 65-vjeçari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një shtëpi, në zonën e njohur si ‘Bregu i Lumit’ në Tiranë. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, 65-vjeçari është vënë në pranga dhe akuzohet për veprat penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”, ”Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14 deri në 18 vjeç”, “Shtytja e të miturëve në krim” dhe “Vepra të turpshme”.

Ai mësohet se ka kryer marrëdhënie me të miturën, e ka filmuar dhe me anë të pamjeve e kërcënonte që nëse nuk kryente sërish marrëdhënie me të do t’ja publikonte ose do të shkruante nëpër mure se ajo ishte ku*vë. E gjendur nën presion, 15-vjeçarja është bindur.

Më pas pamjet kanë përfunduar edhe në duart e tre të rinjve, të cilët gjithashtu kanë kryer marrëdhënie me vajzën nën presion. K.P., 20 vjeç, R.O., 16 vjeç dhe F. B., 15 vjeç, gjithashtu janë vënë në pranga dhe akuzohen për të njëjtat vepra penale si 65-vjeçari.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment