Bota

Mrekullitë e natyrës konkurojnë për foton e vitit, shijoni pamjet e mahnitshme

Organizata ka shpjeguar votimin me anë të një deklarate duke shpjeguar se votimi këtë vitë është kryer ndryshe për shkak të pandemisë së koronavirusit që ka prekur gjithë botën.

GJERMANI- Shoqata Gjermane për Fotografinë e Natyrës sapo ka shpallur fituesit e konkursit për vitin 2020 dhe pamjet e paraqitura janë për të mos u humbur.

Organizata ka shpjeguar votimin me anë të një deklarate duke shpjeguar se votimi këtë vitë është kryer ndryshe për shkak të pandemisë së koronavirusit që ka prekur gjithë botën.

Për shkak të pandemisë koronavirus, votimi nuk u krye gjatë mbledhjes së përgjithshme vjetore, por në internet për herë të parë në historinë e GDT, me pjesëmarrje të madhe nga anëtarët e saj”, u shprehën përfaqësuesit e organizatës në deklarat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Konkursi ishte për 7 kategori ku garuan fotografët me fotot e tyre më të bukura si zogj, gjitarë, kafshë të tjera, bimë, natyrë etj.

Burimi: boredpanda

(D.K. Dosja.al)

Shto Koment