Bota

Mposhti për herë të dytë Covid-19,përcillet me ovacione e duartrokitje nga stafi i spitalit 104-vjeçarja në Kolumbi

Në këtë periudhë të vështirë pandemie që po kalojmë është fitore “mposhtja” e virusit të COVID-19, e aq më tepër dy herë.Carmen Hernandez,104-vjeçarja nga Kolumbia veriore,u prek dy herë nga ky virus dhe doli fitmtare.
Featured image of article: Mposhti për herë të dytë Covid-19,përcillet me ovacione e duartrokitje nga stafi i spitalit 104-vjeçarja në Kolumbi

KOLUMBI- Covid-19, virusi që ndryshoi jetët tona nga janari i vitit kaluar ka marrë me vete shumë jetë njerëzish.

Por ky fatmirësisht nuk është rasti i një të moshuare nga Kolumbia veriore e cila arriti të mposhti virusin 2 herë.

104-vjeçarja, Carmen Hernandez pasi i shpetoi të keqes për herë të dytë u përcoll nga stafi i mjekëve dhe infermierëve me ovacione dhe duartrokitje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Hernandez u diagnostikua me koronavirus për herë të parë në qershor 2020 dhe më pas përsëri më 8 mars, pasi u vaksinua.

(o.l./dosja.al)

Shto Koment