Sport

Mourinho në krye të Tottenham, merr dyfishin e pagës së paraardhësit të tij

Mourinho është emëruar si trajneri i ri në stolin e Tottenham, pasi Mauricio Pochettino u shkarkua ditën e djeshme për shkak të rezultateve të dobëta, shkruajnë mediat e huaja.
Featured image of article: Mourinho në krye të Tottenham, merr dyfishin e pagës së paraardhësit të tij Jose Mourinho

LONDËR- Waddle beson se shkarkimi i teknikut argjentinas ishte i duhuri për shkak se Spurs nuk mund të qëndrojnë në vendin e 10-të ose 14-të në tabelë.

Mourinho ka firmosur një kontratë deri në fund të sezonit 2022-2023 pas një vorbulle 48 orëshe në klubin londinez.

Gjithashtu ai do të marrë rreth dyfishin e pagës së paraardhësit të tij Mauricio Pochettino me 15 milion dollarë në vit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Jam i gëzuar që po bashkohem me një klub me një trashëgimi kaq të madhe dhe mbështetës të tillë pasionantë. Cilësia si në skuadër ashtu edhe në akademi më emocionon. Puna me këta lojtarë është ajo që më ka tërhequr.”– është shprehur ai.

Burimi: BBC  

 A.C/Dosja.al

Shto Koment