Sport

Mourinho kërkon një “perandor” për Romën e tij, nis kontaktet me Ronaldon, agjenti Mendes mund të…

Sipas lajmeve që vijnë nga La Stampa, trajneri portugez ka kontaktuar yllin portugez për të kuptuar qëllimet e tij të ardhshme dhe të përpiqej ta bindte atë të transferohej në kryeqytet
Featured image of article: Mourinho kërkon një “perandor” për Romën e tij, nis kontaktet me Ronaldon, agjenti Mendes mund të… Jose Mourinho
Përditësuar:

ITALI-Përpos Xhakës. Ëndrra e Mourinhos për Romën e tij nuk është askush tjetër përveç Cristiano Ronaldos. Sipas lajmeve që vijnë nga La Stampa, trajneri portugez ka kontaktuar yllin portugez për të kuptuar qëllimet e tij të ardhshme dhe të përpiqej ta bindte atë të transferohej në kryeqytet. Kontakti u lehtësua nga fakti që të dy njihen që në kohën e Real Madrid dhe kanë të njëjtin agjent, Jorge Mendes.

Operacion që me të vërtetë nuk ka gjasa, si për kostot, ashtu edhe për faktin se, për sa i përket ambicieve, CR7 do të detyrohej të hiqte dorë nga Champions League për t’u angazhuar në Conference League. Avantazhi i vetëm për Ronaldon do të ishte mbajtja e avantazheve tatimore të parashikuara në Itali.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fakti është që nëse ai do të largohej nga Seria A, ai do ta bënte atë vetëm për një klub të madh. Me Manchester United në epërsi, skuadra e vetme që paraqitet seriozisht.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment