Sport

“Mourinho? Ka ardhur vërtetë te Roma?”, Conte habitet dhe i dërgon mesazh sfide portugezit: I kujtoj që do të ndeshet me Interin

Conte hapi serinë e pabesueshme të sukseseve të Juventusit dhjetë vjet më parë, tani ka arritur të thyejë tabunë trengjyrëshe edhe në atë pjesë të Milanos që nuk shijonte suksese që nga koha e Mourinhos
Featured image of article: “Mourinho? Ka ardhur vërtetë te Roma?”, Conte habitet dhe i dërgon mesazh sfide portugezit: I kujtoj që do të ndeshet me Interin Antonio Conte

ITALI-Nën drejtimin e Antonio Contes, Inter fitoi titullin numër 19.Ai që hapi serinë e pabesueshme të sukseseve të Juventusit dhjetë vjet më parë, tani ka arritur të thyejë tabunë trengjyrëshe edhe në atë pjesë të Milanos që nuk shijonte suksese që nga koha e Mourinhos. Tekniku italian foli ndër të tjera edhe për rikthimin e teknikut portugez në Serie A.

“Jose Mourinho? Ka ardhur vërtetë te Roma? Atëherë unë i them se është i mirëseardhur. I uroj më të mirën e mundhsme duke përjashtuar herët që do të ndeshet me Interin. A do ta përqafoj? Sigurisht. Ka respekt reciprok.Është një lajm shumë i bukur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kur ka kompeticion, gare, atëherë vlen ajo shprehja latine ‘Vdekja jote jeta ime’. Fitorja e kampionatit është një gëzim shumë i madh si për lojtarët si për drejtuesit e si për mua.Natyrisht edhe për mua, por kur bëhesh trajner i një skuadre, bëhesh edhe tifozi i saj numër një”,përfundon Conte.

 E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment